1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Nurculuğu çarpıtanlar FETÖ’ye katkıda bulunuyor
Nurculuğu çarpıtanlar FETÖ’ye katkıda bulunuyor

Nurculuğu çarpıtanlar FETÖ’ye katkıda bulunuyor

Sefa Saygılı: 15 Temmuz darbe, ülkemizi iç savaşa ve işgale sürükleme teşebbüsünün yıldönümünde hâlâ bilerek veya farkında olmadan FETÖ’nün hain girişimine katkıda bulunanları üzülerek izliyoruz

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Prof. Dr. Sefa Saygılı, "Bediüzzaman Hazretleriyle dış güçlerin uşağı F. Gülen’i kıyaslamaya kalkmak bile aziz üstadın hatırasına hürmetsizlik" dedi.

15 Temmuz darbe, ülkemizi iç savaşa ve işgale sürükleme teşebbüsünün yıldönümünde hâlâ bilerek veya farkında olmadan FETÖ’nün hain girişimine katkıda bulunanları üzülerek izlediğini belirten Saygılı, Akit'teki yazısında "FETÖ’ye lanet okuyacaklarına kendi saplantılı bakış açılarıyla, çoğu zaman yanlış ve çarpıtma olan iddialar ile milletimizin kahramanlığını ve Sayın Cumhurbaşkanımızın mükemmel kriz yöneticiliğini küçümsemeye kalkışıyorlar. Yorumlarını şaşırarak ve bazen de öfkelenerek takip ediyoruz" dedi.

"Garip ve yersiz iddialar" arasında Nurculuk ile ilgili olana da cevap veren Saygılı'nın yazısı şöyle:

İddia: Bu hainler Risale-i Nur talebesi imiş. Bediüzzaman Said Nursi’nin peşinden gidiyorlarmış.

Bu iddia da ağır bir çarpıtmadır. Nurculuk uhuvvet ve muhabbet mesleğidir. Kan dökme, dünyevi iktidarı zor kullanarak devirme, soru çalarak başkasının hakkını gasp etme, yalan, iftira, kumpas kurarak masum insanların hayatını karartma gibi FETÖ’cülüğün olmazsa olmazı rezillikler Nur talebelerinde kesinlikle bulunmaz. FETÖ’CÜ HAİNLERİN Nur talebeleriyle bir ilgilerinin olmadığı, prensip ve yollarının tamamıyla farklı olduğu çok yazıldı, gösterildi. Tekrarlamaya gerek görmüyoruz. Bediüzzaman Hazretleriyle dış güçlerin uşağı F. Gülen’i kıyaslamaya kalkmak bile aziz üstadın hatırasına hürmetsizlik olacağından bu kadarla yetiniyorum.

İddia: Diğer İslami cemaatler de aynı FETÖ gibi tehlikeli hale gelebilirmiş. Bu potansiyelleri sebebiyle hepsiyle mücadele etmek gerekirmiş.

Bu teklif ülkemizin İslami gelişmesini, insanların dindarlığını muhafaza etmesini engellemeye yönelik kötü niyetli bir tavsiyedir. Elbette cemaatlerin birçok hata ve yanlışları mevcuttur. Ancak İslami hayat için sayılamayacak kadar da yararları vardır. FETÖ ihanet etti diye hepsini potansiyel tehlikeli görmek, hele FETÖ ile aynı kefeye koymak büyük haksızlıktır.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.