1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Nur cemaatlerinden FETÖ ve 15 Temmuz açıklaması
Nur cemaatlerinden FETÖ ve 15 Temmuz açıklaması

Nur cemaatlerinden FETÖ ve 15 Temmuz açıklaması

Nur talebeleri Kur’an-ı Kerim, dualar, cevşen ile dua zinciri oluşturdu. Ardından bir çok kesim gibi darbecileri durdurmak için sokaklara, meydanlara indiler

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Geçtiğimiz yıl FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimine Nur cemaati büyük tepki göstermişti. Kalkışmanın ilk anından itibaren Nur talebeleri Kur’an-ı Kerim, dualar, cevşen ile dua zinciri oluşturdu. Ardından bir çok kesim gibi darbecileri durdurmak için sokaklara, meydanlara indiler. Üç Nur talebesi şehit oldu. Cenab-ı Hak bütün şehitlerimize rahmet eylesin.

FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili 24 saat geçmeden Bediüzzaman Hazretlerinin talebeleri ve Nur cemaatleri kamuoyuna açıklama yaptı. O açıklamaları 15 Temmuz'un yıldönümünde tekrar hatırlatıyoruz.

"Umum Nur Talebeleri namına Meşveret Divan Heyeti" imzalı açıklama

Bu mukaddes vatanımıza, aziz devletimize, faal ve gayretli, fedakar hükümetimize karşı gerçekleştirilen bu menfur faaliyeti, bu alçak ve hain başkaldırışı şiddet ve nefretle kınıyor ve tel'in ediyoruz. Umum Nur talebeleri olarak milletimizin, devletimizin ve hükümetimizin yanındayız.

Bir dua ordusu gibi gece boyunca yüzbinlerce lisanla  yalvarış ve yakarış ile bu bela ve fitnenin izalesi için dualar edilerek kudret-i ilahiyeye iltica edilmiş ve meydanlarda milletin iradesine sahip çıkılmıştır.

Vatan, millet, Kur'an, İslamiyet ve insaniyet namına mevcut hükümeti iktidarda tutmayı ve onları bu hizmetlerinde desteklemeyi bir vazife biliyoruz. Memleketimizdeki bu zulmani bulutun en kısa zamanda def ve izalesini Cenab-ı Erhamurrahiminden niyaz ediyoruz. Bu vesile ile şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kahhar-ı zülcelal bu zalimleri ve vatan hainlerini kahr-u perişan etsin. Memleketimizi ve milletimizi korusun. Bin bir ismiyle hıfz ve muhafaza eylesin. Amin.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu Ağabey

Dün geceden beri vukua gelen elim hadisat, zalimane kökü dışarda dal ve budakları devlet kurumlarımız ve şanlı ordumuza kadar sızmış ve artık katiyyet peyda etmiş zındıka komitesinin bir oyuncağı haline gelmiş paralel ihanet şebekesinin kalkışması, millet ve hükümetimizin omuz omuza el ele tesanüdüyle bertaraf edilmiştir. 

Bununla beraber kalbimize asrı saadette Uhud Muharebesi gelmiş ve milletimiz ile birlikte hükümet erkanımız ve kolluk kuvvetlerimizin mesele tamamen vuzuha kavuşup bu hain şebeke bitamamiha def ü ref edilinceye kadar müteyakkız olmamız, maddi ve manevi duaya devam etmemiz elzemdir.  

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Mehmet Fırıncı ağabey

Akla gelmeyen, insanlık dışı bir vahşet. Bütün hissiyatımızla reddediyor ve tel'in ediyoruz. Din adamı ismi altındaki herif bunun organizatörü. Allah demek bu tecrübeyi de milletimize ve bize gösterdi. Allah darbecilerin şerrinden, milletimizi, vatanımızı, devletimizi muhafaza etsin. Def olur gider böylece.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.