Ankara’nın hafız kızları mezun oldu

Ankara iki önemli hafızlık törenine ev sahipliği yaptı.

10 Ocak 2012 Salı 23:10

Ankara iki önemli hafızlık törenine ev sahipliği yaptı. Altındağ Müftülüğü Örnek Kız Kur’an Kursu ile Muradiye Safiye Yüceler Kız Kur’an Kursu’ndan mezun olan bayan hafızların diplomaları düzenlenen törenle verildi. Büyük coşkuyla gerçekleştirilen diploma törenlerinde çiçeği burnunda bayan hafızların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Ankara geçtiğimiz hafta sonu iki önemli hafızlık törenine ev sahipliği yaptı. Altındağ Müftülüğü Örnek Kız Kur’an Kursu ile Keçiören’de faaliyet gösteren Safiye Yüceler Kız Kur’an Kursu öğrencilerinin diplomaları düzenlenen törenle takdim edildi. Törenlerde Kur’an-ı Kerim’ler dinlendi, ilahiler okundu ve hafızlığın önemi anlatıldı.

ÖRNEK KURSUN ÖRNEK HAFIZLARI

Altındağ Müftülüğü Örnek Kız Kuran Kursu İcazet merasimi büyük katılımla gerçekleştirildi. Programa Ankara İl Müftüsü Hakkı Özer, Örnek Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Şükran Koçum, Kursun Hocaları, Evrensel Hafızlar Derneği’nin Hanım Komisyonu üyeleri Hatice Toprak, Zeynep Cömert, Ayşe Odabaşı, Hatice Gökmen ve bayan hafızların velileri katıldı. Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Kur’an Kursu ve öğrencilerin tanıtım slayt gösterimi yapıldı. Daha sonra ise kurs öğrencileri Kur’an ziyafeti çekti. Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Ankara Hanım Komisyonu Başkanı Hatice Toprak EHAD adına bayan hafızlara çiçek ve çeşitli hediyeler takdim etti. Program öğretmen ve öğrencilerden oluşan ilahi grubunun okuduğu birbirinden güzel ilahilerle son buldu.

SAFİYE YÜCELER’DE DE AYNI HEYECAN VARDI

Safiye Yüceler Kız Kur’an Kursu’nun 25. dönem mezun bayan öğrenciler için de mezuniyet programı düzenlendi. Programa Keçiören Müftüsü Ahmet Durmuş, Muradiye Vakfı Müdürü Ahmet Ulusuy ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in eşi Hatice Görmez‘in yanı sıra hafız öğrencilerin velileri katıldı. Programda Diyanet İşleri Başkanlığı emekli müfettişi Ali Asaroğlu’nun okuduğu Kur’an tilaveti dinleyenleri mest etti. Tilavetin ardından kurs yöneticisi Nuray Atalay bir konuşma yaptı. Atalay, hafızlığın dinimizdeki öneminden bahsederek hafız yetiştirmenin hayır ve hasenatın en şereflilerinden birisi olduğu söyledi. Programın sonunda Evrensel Hafızlar Derneği Hanım Komisyonu, bayan hafızlara hediye takdim etti.

Yeni Akit

http://www.risalehaber.com/ sitesinden 28.06.2016 tarihinde yazdırılmıştır.