1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Narlıdere'de kentsel dönüşüm başlıyor
Narlıdere'de kentsel dönüşüm başlıyor

Narlıdere'de kentsel dönüşüm başlıyor

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, kentsel dönüşüm çalışmalarında sona geldiklerini açıkladı.

A+A-
 Dönüşüm için planlar 7-15 Ekim'de askıya çıkartılacak. Yılbaşından önce de imar planları hazırlanarak yürürlüğe girecek.
 
Narlıdere'de dönüşümün uygulanacağı Narlı ve Çatalkaya mahallelerinde gerçekleştirilen jeolojik incelemeler ve hali hazır çalışmalarının tamamlanması ile ilgili bilgilendirme toplantılarına başlayan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 7-15 Ekim tarihleri arasında mahallelerle ilgili yapılan tüm çalışmaların askıya çıkarılacağının bilgisini verdi. Kentsel dönüşüm için mahalle temsilcileri ile belirli zamanlarda bilgilendirme toplantıları düzenleyen Batur, vatandaşın doğru bilgiyi en sağlıklı kaynaktan alması için bu toplantıları düzenlediklerini ifade etti. Kulaktan dolma, yalan yanlış bilgiler ile vatandaşın kasıtlı olarak yanlış yönlendirildiğini ifade eden Başkan Batur, 'En başında ne dediysem, onu yeniden söylüyorum. Söylediklerimin arkasındayım. Dönüşüm, dönüşümün uygulanacağı mahallelerde yaşayan insanlarımızla el ele vererek gerçekleştirilecek. Onların rızası dışında hiçbir işlem yapılmayacak. Belediye hiç kimseden bilgi saklamaz. Her bilgi şeffaf ve ortadadır. Yapılan ve yapılacak olan çalışmaların bir takvimi var ve bu takvim doğrultusunda gelinen aşamalar bugüne kadar vatandaşlarımıza aktarıldı ve aktarılmaya devam edecek. Vatandaşlarımız tarafından oluşturulan temsilciler istedikleri her konuda bilgilendiriyor. 25 Ağustos Pazartesi tarihinde jeolojik etüt ve hali hazır çalışmaları tamamlandı. 25 Eylüle kadar bu çalışmaların incelemeleri olacak. İncelemelerin tamamlanmasının ardından 7-15 Ekim tarihleri ortaya çıkan neticeleri askıya çıkartacağız. Herkes kimin ne kadar yeri olduğunu görecek ve yanlış bir tespit var ise itirazlar yapılacak gerekli düzeltmelerin yapılması sağlanacak' diye konuştu.
 
115 KONUT'UN ÇÖZÜMÜ
 
Kentsel dönüşümde gelinen aşama ile ilgili mahalle temsilcilerine bilgi veren Batur, çalışma planına göre yılbaşına kadar kentsel dönüşüm mahalleleri ile ilgili imar planlarının tamamlanacağını söyledi. Narlıdere 115 konut olarak bilinen bölge ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Batur, 'Bugün bile bana hala aynı şeyleri soruyorlar. 115 Konut'un durumu ne olacak? Ben dönüşümün başında ne dediysem aynı şeyi tekrarlıyorum. Kimse mağdur edilmeyecek. 115 konut için de geçerli. Çok zor oldu ama 115 konutu da kentsel dönüşüm kapsamına almayı başardık. Burada yaşayan vatandaşlarımız mağdur olamayacak. Yanlış bilgiler ile kandırılmaya çalışılıyor fakat biz buna engel olacağız. Tüm çalışmalar şeffaf bir şekilde ilerliyor. Şu anda Jeolojik etütlere göre nerelere inşaat yapılabilir, kaç kat inşaat yapılabilir gibi konular açıklığa kavuştuktan sonra yapılacak olan imar planları ile birlikte bu mahallelerimizde artık modern, insanımıza yakışır yaşam ortamları yerini alacak. İnsanlarımızın oturacağı apartmanların maketleri yapılacak ve bu maketler üzerinden evlerini ve konumlarını görebilecekler. Vatandaşla daha sağlıklı bilgi akışı sağlayabilmek için 15 gün sonra 2. İnönü ve Atatürk Mahallesine Kentsel dönüşüm bilgilendirme merkezleri kurulacak' diye konuştu.
 
Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.