1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Müslüman ve Hıristiyanlar birlik ve barış için yürüdüler
Müslüman ve Hıristiyanlar birlik ve barış için yürüdüler

Müslüman ve Hıristiyanlar birlik ve barış için yürüdüler

Orta Afrika Cumhuriyetinde Müslüman ve Hıristiyanlardan oluşan binlerce kişi “birlik ve barış” için yürüyüş düzenledi.

A+A-
Orta Afrika Geçiş Hükümeti Cumhurbaşkanı Catherine Samba Panza’nın çağrısıyla yapılan “birlik ve barış” yürüyüşüne katılan binlerce kişi, etnik merkezli çatışmaları protesto için, “Bu bir daha tekrarlanmayacak” yazan tişörtler giydi. Panza, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, “Bu muhteşem kalabalıkla tüm dünyaya barış içinde yaşamaya olan isteğimizi ve ülkemize olan sevgimizi gösterdik” dedi.
 
OAC’de barış yürüyüşü
 
Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslüman ve Hıristiyanlardan oluşan binlerce kişi “birlik ve barış” için yürüyüş düzenledi. Orta Afrika Geçiş Hükümeti Cumhurbaşkanı Catherine Samba Panza’nın çağrısı üzerine “birlik ve barış” yürüyüşü düzenleyen binlerce kişi, etnik merkezli çatışmaları protesto için “Bu bir daha tekrarlanmayacak” yazan tişörtler giydi. Panza, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, “Bu muhteşem kalabalıkla bütün dünyaya barış içinde yaşamaya olan isteğimizi ve ülkemize olan sevgimizi gösterdik” dedi. Yeni hükümetin kurulmasıyla temsil gücünün daha yüksek olacağını söyleyen Panza, Orta Afrika’da barış ve birlik için daha fazla çaba sarf edeceklerini kaydetti. Orta Afrika Cumhuriyeti, Aralık 2013’ten bu yana Müslüman Seleka ve Hıristiyan Anti-Balaka milislerinin kanlı çatışmalarına sahne oluyor. Çatışmalar dolayısıyla çok sayıda Müslüman yaşadığı yerleri terk etmek zorunda kaldı. Müslüman ve Hıristiyanlar birlik ve barış için yürüdüler 11.08.2014
 
Orta Afrika Cumhuriyetinde Müslüman ve Hıristiyanlardan oluşan binlerce kişi “birlik ve barış” için yürüyüş düzenledi. Orta Afrika Geçiş Hükümeti Cumhurbaşkanı Catherine Samba Panza’nın çağrısıyla yapılan “birlik ve barış” yürüyüşüne katılan binlerce kişi, etnik merkezli çatışmaları protesto için, “Bu bir daha tekrarlanmayacak” yazan tişörtler giydi. Panza, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, “Bu muhteşem kalabalıkla tüm dünyaya barış içinde yaşamaya olan isteğimizi ve ülkemize olan sevgimizi gösterdik” dedi.
 
OAC’de barış yürüyüşü
 
Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslüman ve Hıristiyanlardan oluşan binlerce kişi “birlik ve barış” için yürüyüş düzenledi. Orta Afrika Geçiş Hükümeti Cumhurbaşkanı Catherine Samba Panza’nın çağrısı üzerine “birlik ve barış” yürüyüşü düzenleyen binlerce kişi, etnik merkezli çatışmaları protesto için “Bu bir daha tekrarlanmayacak” yazan tişörtler giydi. Panza, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, “Bu muhteşem kalabalıkla bütün dünyaya barış içinde yaşamaya olan isteğimizi ve ülkemize olan sevgimizi gösterdik” dedi. Yeni hükümetin kurulmasıyla temsil gücünün daha yüksek olacağını söyleyen Panza, Orta Afrika’da barış ve birlik için daha fazla çaba sarf edeceklerini kaydetti. Orta Afrika Cumhuriyeti, Aralık 2013’ten bu yana Müslüman Seleka ve Hıristiyan Anti-Balaka milislerinin kanlı çatışmalarına sahne oluyor. Çatışmalar dolayısıyla çok sayıda Müslüman yaşadığı yerleri terk etmek zorunda kaldı. 
 
aa

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.