1. HABERLER

  2. TOPLUM

  3. Muhtarları “online’’ mutlu etti
Muhtarları “online’’ mutlu etti

Muhtarları “online’’ mutlu etti

Muhtarların taleplerini takip etmek ve etkin bir şekilde sonuçlandırmak amacıyla İçişleri Bakanlığınca oluşturulan “Muhtar Bilgi Sistemi”nin devreye girmesi, köy ve mahalle muhtarlarınca memnuniyetle karşılandı.

A+A-

Sistemin hayata geçirildiğine ve işleyişine dair İçişleri Bakanlığı genelgesinin 81 ilin valiliğine gönderilmesinin ardından muhtarlara “Muhtar Bilgi Sistemi”ni kullanabilmeleri için şifreleri de yollanmaya başlandı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, son dönemde muhtarların birçok sorununun giderilmesi için gayret edildiğine değinerek, “Özellikle özlük haklarımızdan başlayan iyileştirme çalışmaları devam etmekte. Yapılan tüm çalışmaları memnuniyet ve sevinçle karşılıyoruz” dedi.

Son olarak İçişleri Bakanlığının, köy ve mahalle muhtarlarının etkinlik ve işlevlerinin artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması amacıyla “Muhtar Bilgi Sistemi” oluşturduğunu ifade eden Akdeniz, sistemin devreye girdiğini ve muhtarlara sistemi kullanabilmeleri için gerekli şifrelerin dağıtılmaya başlandığını anlattı.

Muhtarların özellikle yerel bazdaki sorunları ve talepleriyle ilgili yeni bir sistemin geliştirilmesinden mutlu olduklarını belirten Akdeniz, şöyle konuştu:

“Bundan sonra köy ve mahalle muhtarlarımız bu sistem sayesinde kendilerine verilen şifreleri de kullanarak sorun ve taleplerini direkt olarak elektronik ortamdan iletebilecek. Bu sistem bakıldığında çok güzel ve daha öncede de uygulanmamış bir sistem. İlk defa uygulanıyor. Teknolojik imkanlar kullanılarak yapılan bu düzenleme muhtarlarımızı oldukça memnun eden seviyede.”

yeniakit

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.