1. HABERLER

  2. İSLAM

  3. Mescid-i Aksa İslam Dünyasının Kaderini Belirliyor
Mescid-i Aksa İslam Dünyasının Kaderini Belirliyor

Mescid-i Aksa İslam Dünyasının Kaderini Belirliyor

Yıldırım, "İslam Coğrafyasında Yaşanan Gelişmeler" konulu bir konferans verdi.

A+A-
Tatvan İnsan-Der'in organizasyonu kapsamında Bitlis'in Tatvan ilçesine gelen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "İslam Coğrafyasında Yaşanan Gelişmeler" konulu bir konferans verdi.
 
Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "Dünyadaki Müslümanlar sürekli hicret halindedir, sürekli göç halindedir. Şu anda bile bu insan kaçakçılarının organize ettiği o hadiselerde denizlerde boğulanlara baktığımız zaman İslam dünyasının evlatları daha iyi şartlara ulaşabilmek için bir yerden bir yere giderler. ya ekonomik kaygıdan dolayı giderler ya da baskılardan kaçarlar. Mesela Özbekistan, dünyanın en büyük zalimidir. 250 bin Müslüman'ı diri diri adeta toprağa gömmüştür. Oradan da gözler vardır. Onun için son yüzyıla baktığımızda Müslümanlar üç şeyle karşılaşmıştır; ölüm, hicret ve hapishane. Müslümanların kaderi bu mudur. Biz iman etmek için gelmişiz, oysa daha kendimize iman edemiyoruz. Neden? Çünkü, bu anı anlamakta ve anlatmakta eksik kaldık. Müslüman akıl sahibidir, aklını kullanan insandır. Akıl düşmanı tanımaktır. Hz. Ömer buyurmuştur; 'Düşmanını tanımayan, cehaleti bilmeyen İslam'ı bilemez.' Onun için düşmanı çok iyi bilmemiz gerekiyor ki, olup, hicret ve hapishaneye girmekten kurtulalım" dedi.
 
"MESCİD-İ AKSA İSLAM DÜNYASININ KADERİNİ BELİRLİYOR"
 
Son 15 yıl içerisinde katledilen Müslüman sayısının 43 milyonu bulduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu:
 
"Afganistan'da Müslüman ölüyor, Amerika ve NATO öldürüyor. Filistin'de Müslüman ölüyor, İsrail öldürüyor. Çeçenistan'da Müslüman ölüyor, Rusya öldürüyor. Doğu Türkistan'da Müslüman ölüyor, Çin öldürüyor. Keşme'de Müslüman ölüyor, Hindistan öldürüyor. Patani'de Müslüman ölüyor, Tayland öldürüyor. Molo'da Müslüman ölüyor, Filipinler öldürüyor. Araka'da Müslüman ölüyor, Burma öldürüyor. Suriye'de, Irak'ta, Mısır'da işbirlikçiler Müslüman öldürüyor. Orta Afrika'da Fransalı Hristiyanlar Müslüman öldürüyor. Mali'de Fransa Müslüman öldürüyor. Dünyada bana bir başka savaşı söyleyebilir misiniz? Başka bir savaş var mı? Hepsinde Müslüman ölen taraf, dikkat edin. Peygamber Efendimiz (SAV) diyordu; 'Ümmetimin üzerine uçuşacaklar.' Ölen hep Müslüman, öldürenler ise Haçlılar, Siyonistler, Budistler ve işbirlikçiler. İşte bu 4'üncü dünya savaşıdır. Bir tarafımız ölürken, bir tarafımızı da dünya işleriyle oyalıyorlar. Ev, araba ve her şey veriyorlar. Particilikle ve ırkçılıkla bizi birbirimize düşürüyorlar, sonra da kendileri geliyorlar. Amerika, Rusya ve İsrail bir bomba attığı zaman o bombaya sen git sadece tesettürlü kadınları öldür demiyor. Fark etmiyor, o bomba tesettürlü veya tesettürsüz herkesin başına düşüyor.
 
İslam dünyası kendisini ayırıyor. Ben İslamcıyım, ben laiğim, ben milliyetçiyim diye. Ama onlar için bu hiç fark etmiyor. Hepimizin üzerine bomba atıyorlar. Peki bütün bunların sebebi ne? Dünyada yapılan ilk bina Kabe'dir ve rivayete göre 40 yıl sonra Mescid-i Aksa yapılmıştır. Müslümanların kutsal kabul ettiği ilk mescitten biridir. Etrafı mübarek kılınmıştır. Mescid-i Aksa ve Kudüs bütün insanlığın özetidir. Bütün dünyada o anda güç sahibi olanların ve dünyayı yönetenlerin görüldüğü yer Mescid-i Aksa'dır. Mescid-i Aksa adil bir yönetimin elindeyse, dünyada o alanda hükmeder. Mescid-i Aksa eğer kan ve gözyaşından beslenen vampirlerin elindeyse o zaman dünyada kan ve gözyaşı olur. Mescid-i Aksa'da Müslümanlar olduğu sürece kan akmamıştır, Hıristiyanlar da, Yahudiler de kendi ibadet hallerinde özgürce gereklerini yerine getirmiştir. Mescid-i Aksa'yı yıkmak istiyorlar."
 
Bütün dünyanın Mavi Marmara vesilesiyle İsrail'in gerçek yüzünü gördüğünü ifade eden Yıldırım, Mavi Marmara davaları açtırdıklarını, İsrailli suçluların hepsi için yakalatma kararı çıkartmaya çalıştıklarını ve asla geri adım atmayacaklarını söyledi. Yıldırım, "Geçenlerde İngiltere'de, Türkiye'de dava açtığımız İsrail eski istihbarat başkanını İngiliz makamları yakaladı ve sorguya aldı. Hakkınızda dava açılmış diye adam panikledi, tüm İsrail panikledi, ama bu davalarla ilgili halen yakalama kararları çıkarılmadı. Ne için çıkmadı? Ne için çıkmadığını bilmiyoruz. Önce diyorlardı paralel yargı var, çıkmıyordu. Şimdi bakacağız bu duruşmada da çıkmazsa, demek ki paralel yargının yanında bir de İsrail'in paralel yargısı var. Çünkü, dünyanın en büyük davasıdır" şeklinde konuştu.
 
Konferans soru cevap şeklinde sona erdi.
 
İHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.