1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mescid-i Aksa için yürüdüler
Mescid-i Aksa için yürüdüler

Mescid-i Aksa için yürüdüler

36. Vodafone İstanbul Maratonu kapsamındaki Halk Yürüyüşü'ne katılan bir grup, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını protesto etti.

A+A-
İsrail'e protesto  
 
Türkiye'de düzenlenen en önemli spor organizasyonlarından olan etkinliğe katılan Anadolu Öğrenci Birliği üyesi grup, üzerinde "Mescid-i Aksa Onurumuzdur. Onuruna Sahip Çık" yazılı pankart açtı. Yürüyüş sırasında Filistin bayrakları da taşıyan birlik üyeleri, zaman zaman slogan atarak İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
 
Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çamurluoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu değerlendirmede bulundu:
 
"İsrail'in Mescid-i Aksa'da yapmış olduğu zulmü protesto etmek amacıyla ses vermek için İstanbul Maratonu içerisindeyiz. Maratona hazırlanırken biz büyük bir pankart hazırladık. Genç arkadaşlarımızın, öğrenci arkadaşlarımızın Filistin davasına sahip çıktığını, İstanbul Maratonu'nda tüm halkımıza haykırmak istiyoruz. Bunun için buradayız. Oradaki bütün halkımızı da Filistin'e, Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmaları konusunda davet edeceğiz. İnanıyoruz ki halkımız bu konuda çok duyarlıdır ve bu desteğimize sahip çıkacaktır."
 
Yeryüzü Doktorları mülteciler için yürüdü
 
Halk Yürüyüşü'nde yer alan ve mesajlarını bu organizasyon vasıtasıyla duyurmaya çalışan gruplardan biri de Yeryüzü Doktorları oldu.
 
Dünyanın birçok noktasında mülteci konumuna düşen insanlara yardım amaçlayan grup, "Mültecinin Vatanı Yeryüzüdür" yazılı dev bir pankart açarak yürüyüşte yer aldı.
 
Öte yandan, aralarında Kızılay, Yeşilay ve Genel Maden İşçileri Sendikası'nın yer aldığı çok sayıda kurum ile kuruluş da yürüyüşte yer alarak sosyal mesajlarını paylaştılar.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.