1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Memurlara 2017'de ne kadar zam gelecek? Memur maaşları zamlanıyor
Memurlara 2017'de ne kadar zam gelecek? Memur maaşları zamlanıyor

Memurlara 2017'de ne kadar zam gelecek? Memur maaşları zamlanıyor

Memur'a 2017 yılında ne kadar zam geliyor? Pek çok maaş grubunda olduğu gibi, memurların da 2017 yılı ücretleri değişiyor. Peki beklenen zam oranları ne kadar? Memurlar Ocak 2017'de ne kadar maaş alacak? İşte Memura son zam haberleri

A+A-

2017 yılı Asgari Ücretli ve Emeklilere gelecek zamların dışında, Memurlara da gelecek zamlar ile birlikte, maaşlarda artışlar ile birlikte başlayacak. Pek çok farklı meslek grubuna gelecek zamlardan memurlar da nasibini alacak. Geçtiğimiz haftalarda Memurların 2017'de alacağı zam oranları da belli oldu. Memurlar 2017'de ne kadar zam alacak? Memurların 2017 maaşları ne kadar olacak? Memur maaşları ne kadar zamlanacak? merak konusu olmuş durumda.

2017 yılında Memurların maaşları hatırı sayılır bir biçimde zamlanacak. Öğretmen ve Polis maaşlarında ciddi artışlar beklenirken, Ocak ayının ilk günlerinde konuşulacak Enflasyon Zammı da gelirse 2017'de Memurlar bir hayli zam alacaklar diyebiliriz. Enflasyon Zammı için de TÜİK verileri beklenecek.

Zorlu hayat koşulları, artan döviz kurları, pahalılık gibi etkenler Memurların gözünü kulağını zam haberlerine çevirmiş durumda. Memurlar zamlarının gelmesini bekliyor.

2017'de Memur Maaşları ne kadar zamlanacak?

2017 yılında Memurların Ocak Ayı zamları hesaplandı. Bu kapsamda, Ocak'tan itibaren ilk etapta yüzde 3'lük bir toplu sözleşme zammı düşünülüyor. Bu zam ile birlikte memur maaşları 79 Lira ile 285 Lira arasında artacak.

En düşük memur maaşı: 2 Bin 757 TL olacakken
En yüksek memur maaşı (Müsteşar Maaşı): 9 Bin 783 TL olacak.

2017'de Öğretmen Maaşları ne kadar olacak?

2017'de yapılacak olan zamlardan elbette ki öğretmenler de nasibini alacak. Ocak'ta gelecek yüzde 3'lük toplu sözleşme zammı ile 1.Kademesinden maaş alan bir öğretmenin maaşı 3 Bin 98 Türk Lirası olacak. Bu da 91 Liralik bir artış anlamına geliyor.

2017'de Polis Maaşları ne kadar olacak?

Tıpkı öğretmenler gibi, Polis Memurları da 2017'de zam alacaklar. Bu kapsamda Ocak 2017'deki Yüzde 3'lük zam ile birlikte 1.Kademesinden maaş alan bir polis memurunun maaşı yeni yıl ile birlikte 3 bin 932 Türk Lirası olacak. Bu da 114 TL bir artış anlamına geliyor.

2017 yılında merak edilen bir diğer konu ise enflasyon farkı. Enflasyon Farkı konusu 3 Ocak'ta TÜİK'in verilerine göre belli olacak. Enflasyon beklentinin üzerinde çıkarsa, memurlara bir de enflasyon farkı verilmesi gündemde.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.