1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. KYK Burs ve Kredi Sonuçları açıklandı mı? Bugün açıklanır mı?
KYK Burs ve Kredi Sonuçları açıklandı mı? Bugün açıklanır mı?

KYK Burs ve Kredi Sonuçları açıklandı mı? Bugün açıklanır mı?

Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerini kazanmış olan öğrenciler öğrenim hayatlarını rahat geçirmek için Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs imkanlarına başvurdu. Gözler KYK'da. Kredi ve Burs Sonuçları 2016 yılı için ne zaman açıklanacak? merak konusu

A+A-

Üniversitelerin Lisans veya Önlisans bölümlerinden birine yerleşmiş öğrenciler 1 aydan fazla süredir öğrenim hayatlarına başlamış durumda. Ekim Ayı'nın 3-12 Ekim tarihlerinde KYK'nın Burs veya Kredilerinden birini almak için başvurmuş öğrenciler ise heyecanlı bekleyişini sürdürüyor.

Ekim Ayı'nın son günleri içine girdiğimizden beri İnternette en çok aranan konular KYK Burs ve Kredi Sonuçları açıklandı mı? 2016 KYK Burs ve Kredi Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK Burs Sonuçları 2016 açıklanma tarihi gibi sorular oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Burs ve Kredi imkanlarına üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerine yeni başlamış öğrenciler ile, kurumun imkanlarından daha önce faydalanmamış olan öğrenciler başvurabiliyor. Bilgilerini doğru olarak vermiş her öğrenciye Burs veya Kredi imkanlarından biri mutlaka çıkıyor. 100.000 olarak ayrılan Burs Kontenjanı içine giremeyenler, geri ödemeli olarak alınan Kredi imkanından mutlaka faydalanacak.

KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı mı? Ne Zaman Açıklanacak?

3-12 Ekim 2016 tarihlerinde alınan başvuruların ardından, 2016 KYK Burs ve Kredi Sonuçları hala açıklanmış durumda değil. Aradan geçen 3 haftanın ardından KYK'dan da resmi bir açıklama gelmedi. Ocak Ayı'nda paraları almaya başlayacak olan öğrenciler için şimdilik de açıklanma imkanı görünmüyor. Fakat birebir yapılacak olan başvuruların da yaklaştığı düşünülünce, Kasım Ayı sonunda veya Aralık Ayı başında sonuçların açıklanması içten bile değil.

DGS öğrencilerinin KYK Burs ve Kredi Başvuruları 28 Ekim itibari ile bitti. Tüm öğrencilerin başvurularının birlikte inceleneceği düşünüldüğünde, önümüzdeki 1-2 haftadan önce sonuçların açıklanması zor görünüyor.

Geçtiğimiz yıllarda KYK Burs ve Kredi sonuçları Aralık Ayı'nın başında açıklandı.

KYK Bursu 2016 yılında 400 TL olarak belirlendi. Burs alma hakkı kazanmayan öğrenciler doğrudan Kredi almaya hak kazanacak. Bu para da 400 TL olarak belirlenmiş durumda. Kredi almaya hak kazananlar, eğer bu ücretleri almak isterse, öğrenim hayatlarının bitiminden sonra kuruma imza attıkları miktarda ödeme yapacaklar.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.