1. HABERLER

  2. İSLAM

  3. 'Kurra Hafızlar' İstanbul'da icazet aldı
'Kurra Hafızlar' İstanbul'da icazet aldı

'Kurra Hafızlar' İstanbul'da icazet aldı

İsmail Ağa Erenler İlim ve Hizmet Vakfı tarafından yetiştirilen hafızlara diplomaları düzenlenen törenle verildi.

A+A-

M. Hamdi Ekinci'nin haberi

Nesillerdir devam eden kura hafızlık geleneği silsilesine yeni hafızlar eklendi. İsmail Ağa Erenler İlim ve Hizmet Vakfı tarafından yetiştirilen öğrencilere icazet belgesi verildi. Fatih Yavuz Selim Camisi'nde öğle namazından sonra gerçekleştirilen programa ilgi büyüktü. 'Reisül Kurra' Hocalardan Mahmut Sarıcıoğlu riyasetlerinde okunan aşırlarla başlayan programa Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen hafızlar eşlik etti.

HOCASININ VASİYETİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Hafızları yetiştiren Edirnekapı Mihrimah Sultan Cami İmamı Ali Şahin, hafız yetiştirme aşkının kendisine hocasından vasiyet kaldığını söyledi. Ali Şahin, ' Fatih camisinde talebe olduğum dönemde yetişmeme vesile olan hocam icazet töreni öncesi bize sahip olduğunuz bu ilimle en az bir talebe yetiştirirseniz size hakkımı helal ederim demişti. Yaklaşık üç yıldır verdiğimiz eğitim sonucu eğitiminizi tamamladınız. Biz de size verdiğimiz bu ilimle sizlerin en az bir talebe yetiştirdiğinizde hakkımızı ancak helal ederiz' dedi

15 YENİ KURRA HAFIZ KAZANILDI

'Kurra hafız' silsilesinin okunmasının ardından aralarında Abdullah Kılıç, Abdullah Ülker, Mustafa Doğan, İbrahim Ünal Talha Kaya, Enes Temel Ömer Hallacı, Furkan Tütüncü'nün de aralarında bulunduğu 15 kişi icazet aldı. Mahmut Eren Hoca'nın kapanış konuşmasının ardından, hafızlara ödülleri takdim edildi.

Yeni Şafak