1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KPSS'de Dağıtılan Kırtasiye Malzemeleri, Ziyan Olmadı
KPSS'de Dağıtılan Kırtasiye Malzemeleri, Ziyan Olmadı

KPSS'de Dağıtılan Kırtasiye Malzemeleri, Ziyan Olmadı

Bartın'da sınav merkezlerinden toplanan kalem, kalemtıraş ve silgiler, ihtiyaç sahibi öğrencilere verildi

A+A-
Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adaylardan toplanan kırtasiye ürünleri, köylerdeki okullarda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.
 
Bartın Gençlik Merkezi gönüllüleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Genç Dönüşüm" kampanyası kapsamında il genelindeki fakülte ve meslek yüksekokullarında KPSS'ye giren adaylardan topladıkları 3 bin kalem, bin beş yüzer silgi ve kalemtıraşı, Arıt köyünde bulunan Aydınlar İlkokulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.
 
Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Soner Başkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) adaylara dağıtılan kırtasiye malzemelerinin israf olmaması için kampanya başlattıklarını söyledi.
 
KPSS'de iki gün boyunca okullarda stant açarak topladıkları kalem, silgi ve kalemtıraşlarla zorlu koşullarda eğitim gören öğrencilere küçük de olsa katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Başkaya, şöyle konuştu:
 
"Yaklaşık 20 gençle sınav çıkışlarında stant kurarak topladığımız kalem, silgi ve kalemtıraşları özellikle köy okullarında okuyan öğrencilere dağıtmak istedik. Esasen küçük gibi görünen bu kırtasiye malzemeleri, çocuklar ve aileleri için önemli bir katkıdır. Burada bir öğrencimize 6 kalem, 3 kalemtıraş ve 3 silgi dağıtıyoruz. Belki bir süre ailelerinin kalem masrafı olmayacaktır. Artanları da kalemsiz kalan öğrencilerimize vermeleri amacıyla okul idarecilerine teslim ettik. Tabii çocuklar da mutlu oldu. Gözlerinde gördüğümüz mutluluk bizi de sevindirdi. Çocukların yüzlerindeki mutluluğu görünce ne kadar güzel bir iş yaptığımızı gördük. Ayrıca kalemlerin israf olmaması da bizi ayrıca mutlu etti."
 
Gençlik Merkezi Lİderi Eyüp Hendek de ilk kez geçen yıl uyguladıkları projeyi devam ettirerek köy okullarında okuyan öğrencilere destek olabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
 
Bartın Üniversitesi öğrencisi Demet Tokgöz de "27-28 Eylül'de yapılan KPSS'de arkadaşlarımızla kentteki 8 okulda stant kurduk. Umduğumuzdan daha fazla ilgi olmuştu ve bugün de bu kalemleri kendi ellerimizle minik kardeşlerimize veriyoruz. Uygulamamızı bundan sonraki sınavlarda da sürdürmek istiyoruz" dedi.
 
Okul Müdürü Murat Tezel de gençlere teşekkür ederek, uygulamanın, öğrencileri için düşünüldüklerini anlamaları açısından önemli olduğunu vurguladı.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.