1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. 'Kişisel başarının şartı dindarlık'
'Kişisel başarının şartı dindarlık'

'Kişisel başarının şartı dindarlık'

Portsmouth Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Dr Daniel Brown, geniş çaplı araştırmasının sonucunu yayınladı

A+A-

İngilter'nin Portsmouth Üniversitesi'nde spor ve egzersiz dalında araştırmalar yapan Dr. Daniel Brown, insanların hayat hakkında kendilerini iyi hissettiren şeylerle ilgili bebekler, yaşlılar, gençler, çalışanlar ve sporcular üzerinde yürüttüğü araştırmalarını tamamladı.

European Psychologist araştırmanın sonuçlarına göre, insanlar başarılı olmak için iki farklı listeye ayrılmış olgulara ihtiyaç duyuyor. Buna göre bir insan başarılı ve mutlu olmak için;

İlk etapta iyimserlik ve dindarlık olgularına ihtiyaç duyuyor. Brown'a göre bu iki olgu birbiri ile bağlantılı. Dindar olmayan, inancı zayıf olan insanlar yeterince iyimser olamıyor. Bu da başarılarının ve gelişimlerinin önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kişi başarısı ve gelişimi için sosyal olarak yetkin ve kendine olan saygısı yerinde olmalı.

İkinci etapta ise çevre koşulları yer alıyor. Başarılı insanların çevreden ve özellikle ailesinden gördüğü destek de yeterli olmak zorunda. 

Primierchristianradio'nun haberine göre Daniel Brown, araştırması ile ilgili, "Görülüyor ki başarı ve gelişim, bilim dünyasının üzerinde durduğu fakat sınıflandırmadan açıklayamadığı bir konu. Fakat temel olarak görülüyor ki öz saygı, mutluluk ve iyimserlik beraberinde gelişimi de getiriyor" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.