1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. İtalya'da Risale-i Nur standında baş tacı Kur'an ilgisi
İtalya'da Risale-i Nur standında baş tacı Kur'an ilgisi

İtalya'da Risale-i Nur standında baş tacı Kur'an ilgisi

İtalya Nur talebelerinden hizmet mektubu

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Bismihi Subhanehu

Lillahilhamd, Türkiye'den kardeşlerimizle üç-dört farklı şehirden buluşarak üçüncü defa İtalya'da Kitap fuarına katıldık. Risale-i Nur'un İtalyanca çevirileri ile diğer çeviri eserlerini neşrediyoruz. 

Standımızın baş tacı olan teheccüd boydaki büyük Kur'an, insanların ilgisini bir hayli çekiyor. Kur'an'dan Meryem Suresi'ni açtığımız için o kısım ayrıca ilgiye vesile oluyor. 

Standımıza astığımız bayrağımız ise uzaklardan merak uyandırıyor ve bu cihetten insanları standımıza celp ediyor. Hazırladığımız vecizeler ise insanları durdurup, derin düşüncelere sevkediyor. İnanıyoruz ki, hiç kitap almasa bile yanımızdan geçenler Kur'an'a bakıp, vecizelerimizi okuduklarında hatta ikram ettiğimiz lokumlardan dahi ruhlarına hakikat tohumları ekiliyor. Bu habbecik hakikatı Falik'ul Habbu ve'n-Neva olan Rabbimize arz ediyor ve sümbülün seyrini ve şükür duasını heyecanla bekliyoruz.

Türkiye'deki siyasi hadisatın burada da etkileri hissediliyor. Bu hadiselerden mümkün oldukça nazarları, Allah'ın varlığı ve birliğine çevirmeye çalışıyoruz. Kimi zaman ateistlerle kimi zaman ise Katolikler ile sohbetlerimiz vuku buluyor. Burada bu neşr-i hakikat ile rıza-yı İlahi arzu ediyor, şahs-ı manevimizin dualarını bekliyoruz.

foto_galeri-002.gif

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.