1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul'un göbeğinde insanlığı bitiren olay
İstanbul'un göbeğinde insanlığı bitiren olay

İstanbul'un göbeğinde insanlığı bitiren olay

Türkiye'ye sığınan Suriyeli mülteci 2 kız çocuğu İstanbul'da tuvalet temizlerken, lavaboları peçetelerle silip kurularken görüntülendiler.

A+A-

Ülkelerinde yaklaşık 4 yıldır süren iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilerden 2 kız çocuğu İstanbul'da ihtiyaçlarını gidermeleri karşılığında tuvalet temizlerken, lavaboları peçetelerle silip kurularken görüntülendiler.

DERTLERİ BİR LOKMA EKMEK

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilerin verdiği yaşam mücadelesi özellikle de çocukları zor durumda bırakıyor. Çoğu, çıplak ayaklarıyla yoldan geçen vatandaşlardan ya para istiyor ya da karınlarını doyuracak bir lokma ekmek.

EN ŞANSSIZLARI ANNE-BABASI ÖLENLER

İstanbul'da gün içinde yürek burkan görüntülerine çok sık şahit olduğumuz Suriyeli çocuklar havaların ısınmasıyla birlikte kendini park ve yeşil alanlara attı. Parkları mesken tutan çocukların en şanssız ve korunmasızları olanları ise ülkelerindeki savaşta annesini, babasını kaybetmiş olanları. O çocuklardan bazıları, Kabataş İskelesi yakınındaki parkta barınmaya çalışan 2'si kız 2'si erkek 4 Suriyeli çocuk.

SADECE BİRİNDE ESKİ BİR TERLİK VAR

Annelerinin Suriye'deki savaşta hayatını kaybettiğini söyleyen kardeşlerden 8 yaşındaki kız çocuğu, son birkaç gündür bu parkta yaşadıklarını söylüyor. 4 kardeşten sadece birinin ayağında eski bir terlik bulunuyor.

İHTİYAÇ İÇİN TEMİZLİK

Biri 7 diğeri 8 yaşındaki iki kız kardeş, kardeşlerine bakmak için her gün tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için kullandıkları Bezmialem Camii Şadırvanı'ndaki Büyükşehir Belediyesi'ne ait tuvaleti temizlediklerini, lavaboları peçetelerle silip kuruladıklarını belirtiyor.

"GÖREVLİ YAPTIRTIYOR"

Kız çocukları üstelik bu isteğin tuvalet görevlisinden geldiğini söylüyor. Abla kardeş, tuvaletlerdeki maşrapaya su doldurup önce üzerine su taşan lavaboları yıkıyor, ardından lavaboların yüzeyini peçetelerle kuruluyor.

bu insanlar savaştan kaçıp gelmiş.  bunun için iş verilmesi lazım tabi bu iş deil  ama bir şekilde hayata tutunmaları gerektini söylemek mümkün   bu insanlar için dilenmek para istemek deil ülkemizi geliştirecek işler verilmeli .

bakal büfe   ekmek iktiyaçlarını karşılasalar  1.5 ekmek ten bişiy olmaz  yani batmazlar.

hamalık  v.b  günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek işler verilmeli .

 

(Habertürk)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.