1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Her 5 kişiden 1'i internet kullanmıyor
Her 5 kişiden 1'i internet kullanmıyor

Her 5 kişiden 1'i internet kullanmıyor

Yapılan araştırmaya göre Avrupa'da her 5 kişiden 1'i hiç internet kullanmadı

A+A-

Geniş kapsamlı bir araştırma gerçekleştiren Eurostat, sonuçları açıkladı. Yapılan araştırmaya göre, 16-74 yaş aralığında Avrupalı vatandaşların her beş kişiden birisi şimdiye kadar hiç internet kullanmadı. Araştırmaya katılanların % 18'i “İnternetti en son ne zaman kullandın?” sorusuna “Hiçbir zaman” cevabini verdi.2006 yılında yapılan benzeri bir araştırmada aynı cevabı verenlerin oranı % 48 olarak gerçekleşmişti. Son yıllarda internetten günlü k olarak yararlanan Avrupalıların sayısında iki katın üzerinde (% 31'den % 65'e ) artış kaydedildi. Buna rağmen araştırmaya katılanların üçte birinden fazlası her gün internett kullanmıyor.
Avrupa'nın en yoğun internet kullanan ülkesi İzlanda seçildi. İzlanda'da araştırmaya katılan her yüz kişiden sadece biri internet kullanmıyor ve ayrıca katılanların % 94'ü her gün kullanıyor. İnternet kullanımında Norveç, Danimarka, Lüksemburg ve İngiltere de de oldukça yüksek değerler kaydedildi.
Avrupa'nın “internete en az bağlı” ülkesi Romanya oldu. Romanya'da araştırmaya katılanların % 39'u bir defa bile internete girmemiş. Ortalama değerlerine göre, dünya vatandaşlarının % 40'ı en az ayda bir defa internete giriyor.

Kaynak: RS FM

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.