1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gıda denetimleri sıklaştı
Gıda denetimleri sıklaştı

Gıda denetimleri sıklaştı

Denetimler, Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek.

A+A-

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kontrol ekiplerince gerçekleştirilen denetimler kapsamında, kentteki bazı işletmelere kapatma cezası ile hijyen şartlarının uygunsuzluğu nedeniyle idari yaptırım uygulandı, eksikliklerini tamamlaması için bazı iş yerlerine de süre verildi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentteki gıda denetimleri devam ediyor.

Anadolu yakasında gerçekleştirilen denetimlere, Pendik, Kadıköy, Kartal, Ataşehir ve Maltepe ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüklerinden toplam 24 kontrol görevlisi katıldı. Sahil şeridinde, toplu tüketim yeri olarak faaliyet gösteren 36 gıda işletmesinde denetim yapıldı.

Denetimler sonucunda, 3 işletmeyekapatma cezası ile bir işletmeye hijyen şartlarının uygunsuzluğu nedeniyle idari yaptırım uygulandı, eksikliklerini tamamlaması için de 11 işletmeye süre verildi.

Fatih, Beyoğlu, Eyüp ve Zeytinburnu'nda 22 kontrol görevlisinin katılımıyla gerçekleştirilen denetimler kapsamında Sultanahmet ve çevresindeki otel ve toplu tüketim yeri olarak faaliyet gösteren 59 işletme kontrol edildi.

Denetimler sonucunda, uygunsuzluktespit edilen 10 işletmeye eksikliklerin giderilebilmesi için süre verildi, "İşletmeye Kayıt Belgesi" olmadan faaliyet gösteren bir işletmeye de idari para ceza uygulandı. Diğer işletmelerde ise asgari hijyen koşullarının sağlandığı tespit edildi.

Bayrampaşa'daki Mega Center Gıda ve Ticaret Merkezi'nde güvenlik kuvvetlerinin de katılımıyla bazı iş yerine operasyon düzenlendi. İşletmelerden 26'sının kapalı olduğu tespit edilirken, 3'ünün onaysız faaliyet gösterdiği, 4'ünün Bakanlığa kayıt yaptırmadığı belirlendi. 7 işletmeye ise eksikliklerini gidermesi için süre verildi.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.