1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ezanı duyabildiğiniz bir ülkede yaşadığınız için şanslısınız
Ezanı duyabildiğiniz bir ülkede yaşadığınız için şanslısınız

Ezanı duyabildiğiniz bir ülkede yaşadığınız için şanslısınız

Şekur, ezan okununca konuşmasını kesti, sonuna kadar dinledi ve ardından...

A+A-
Kars Kafkas Üniversitesi ve Harakani Vakfı tarafından düzenlenen 2'nci Uluslararası Harakani Sempozyumu'na katılan Amerikalı Prof Dr. Muhyiddin Şekur, "Ezanı duyabileceğiniz bir ülkede yaşadığınız için çok şanslısınız" dedi.
 
'Mütüvvet medeniyetimizin manevi mimarlarından Ebu'l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri' konulu 2'nci Uluslararası Harakani Sempozyumu, Harakani sevdalısı birçok yabancı konuğu ağırladı. Evliya Camii Külliyesi'ndeki Harakani Vakfında düzenlenen programa, 24 yaşında Müslüman olan Amerikalı Prof Dr. Muhyiddin Şekur de katıldı.
 
'Soylu Savaşçının Cübbesine Dönüş: 21'nci yüz yıl Canlı Manevi Hayat' konferans veren Şekur, ilerleyen dakikalarda ezan okununca konuşmasını kesti ve sonuna kadar dinledi. Ezan bittikten sonra dua eden Şekur, şöyle dedi:
 
"Ezanı duyabileceğiniz bir ülkede yaşadığınız için çok şanslısınız. Ezanı belki kanıtsamış olabilirsiniz ama ondan ayrı yaşadığınız zaman anlarsınız. İster Hıristiyan olun, ister Yahudi olun, ister Müslüman olun duyduğunuz şey 'Allah-u Ekber' yani Allah her şeyden büyüktür ve tektir. Neyden büyük, her şeyden büyük. Kullandığınız arabadan, ya da yetişmeye çalıştığınız toplantıdan ya da yemeği hazırladığınız köfteden daha büyüktür Allah. Acaba ortalama Müslüman kaç kere duyar hayatı boyunca ezanı. Eğer ki kalbinize bir kere işlerse bile o, her şeye değer."
 
Ezanla ilgili sözleri dakikalarca alkışlanan Şekur'a konuşması sonunda Harakani Vakfı Başkanı Yavuz Uzgur tarafından plaket verildi.
 
Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.