1. HABERLER

  2. AİLE

  3. Evlilik porgramları ile ilgili yasa tasarısı hazırlandı
Evlilik porgramları ile ilgili yasa tasarısı hazırlandı

Evlilik porgramları ile ilgili yasa tasarısı hazırlandı

Kurtulmuş: "Her biri bir programla ilgili RTÜK'e 120 bin şikayet var."

A+A-

Evlilik programları ile ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Her biri bir programla ilgili RTÜK'e 120 bin şikayet var. Bu evlilik programlarının maalesef bir kısmı daha mütedil bir kısmı şirazesinden çıkmış vaziyette. Bununla ilgili bir yasa tasarısı hazırlandı. Bunu KHK ile de geçirebiliriz" dedi.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından hazırlanan "Anadolu'da Referandum" programına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Elazığ'da Kanal Fırat televizyonundan katıldı.

Evlilik programları ile ilgili soru üzerine konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "RTÜK'e gelen 120 bin şikayet var. Bu şikayetlerin her biri bir programla ilgili. Bu evlilik programlarının maalesef bir kısmı daha mütedil bir kısmı şirazesinden çıkmış vaziyette. Aile değerlerimize, ahlakımıza, kültürümüze, inancımıza, gelenekselimize aykırı olan abuk subuk şeyler yapıyorlar. Çok seyredildikleri için çok reklam topluyorlar. Bu reytingden dolayı da reklam gelirleri çok fazla ölçüyü kaçırdıkça kaçırıyorlar" diye konuştu.

"Yasa tasarısı hazırlandı"

RTÜK'ün halkın şikayetleri üzerinden ceza veren ya da uygulama yapan bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş, "Bununla ilgili bir yasa tasarısı hazırlandı. Bunu KHK şeklinde de geçirebiliriz. Oranın biraz daha zabturapt altına alınması lazım. Biz ilgili kanallara da bunu söylüyoruz. RTÜK'teki arkadaşlar söylüyor. Orada asıl olan kendi kendilerini kontrol eden mekanizmayı kurabilmeleridir. Ama bunu yapamıyorsa, devlet olarak buna seyirci kalmayacağız. Türkiye'nin toplumsal, aile yapısını bozan yayınlara karşı RTÜK gerekli hazırlığını yapacaktır. Bu memlekette çok farklılıklarımız var. Siyasi görüşler, dünya görüşleri, hayat tarzları bakımından farklılıklarımız var. Neredeyse 80 milyonun ortak değerlerinden bir tanesi aile değerleridir. Herkes ne kadar farklı düşünürse düşünsün Aile değerlerine büyük şekilde bağlıdır ve aileye çok ciddi bir şekilde saygılıdır. Aileyi ayaklar altına alan, aileyi darmadağın eden aileyi değersiz bir kurum haline getiren bir eğlence mekanizmasına dönüştüren bu programlara her halde seyirce kalmayacağız, önümüzdeki günlerde gerekli düzenlemeler yapılacak" şeklinde konuştu.

iha

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
2 Yorum