1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. eOkul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Devamsızlık Bilgisi nasıl öğrenilir?
eOkul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Devamsızlık Bilgisi nasıl öğrenilir?

eOkul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Devamsızlık Bilgisi nasıl öğrenilir?

e-Okul, sunduğu pek çok imkanla beraber, velilere de öğrencinin not, devamsızlık ve ders bilgilerini de sunuyor. Ebeveynlerin en çok tercih ettiği sistem olan e-Okul vbs ile devamsızlık nasıl öğrenilebilir?

A+A-

e-okul sistemi, kurulduğu günden bu yana öğrenciler, öğretmenler ve velilerin okul ile ilgili gereken bilgilere anında ulaşımını sağlayan online bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Sürekli yenilikler gelen teknoloji dünyasına ayak uydurmak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı, e-okul üzerinden okul-aile işbirliğini sağladı ve bunu e-okul veli bilgilendirme sistemi platformuna döktü.

Dokuz yıldır faaliyette olan e-okul sistemi, 2007'den beri velilerin öğrencisinin okuldaki durumunu da okula sık sık gitmesine gerek kalmadan bu platform üzerinde sorguluyor. Notlarını ve devamsızlıklarını öğrenmesi sayesinde de öğrencinin başarı durumunu anında sorgulayıp müdahale edebiliyor.

e-Okul üzerinden Devamsızlık bilgisi nasıl öğrenilir?

https://e-okul.meb.gov.tr/ sitesi üzerinden sizin için belirlenen kullanıcı adı ve şifre'yi girdikten sonra, Öğretmen/idari giriş, öğrenci girişi, veli bilgilendirme sistemi girişi seçenekleri ile öğrencinin devamsızlık bilgisi öğrenilebilir. Yine öğrenci girişi yapılarak, öğrencinin not durumu ve başarı durumunu görebilirsiniz. Veli ise bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinin görmediği, öğretmenin öğrenciyle alakalı düşüncelerini bu sistem üzerinden görebilmektedir. 

Milli Eğitim Bakanlığı, bu okul ile aile etkileşimi sayesinde öğrencinin okul başarısının artması ümidini taşıyor. Ayrıca Avrupa ve Amerika'daki son teknolojileri inceleyen MEB, bu sistemleri Türkiye'de de uygulayarak eğitim sisteminin geliştirilmesi yolunda önemli çalışmalar yapıyor.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.