1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. En yeni ve en güzel Resimli Cuma Mesajları (02 Aralık)
En yeni ve en güzel Resimli Cuma Mesajları (02 Aralık)

En yeni ve en güzel Resimli Cuma Mesajları (02 Aralık)

2 Aralık günü, biz Müslümanlar için haftanın en önemli günü olan Cuma Günü'ne kavuşmanın sevinci içindeyiz. Bu sevinci yakınları ile paylaşmak isteyenler Facebook, Twitter ve Whatsapp gibi yerlerde sevdiklerine gönderebileceği Cuma Mesajlarını arıyor.

A+A-

02 Aralık 2016 itibari ile biz Müslümanlar için adeta bir bayram olan Cuma Günlerinin bir yenisine daha merhaba demenin sevinci içindeyiz. Bu sevinç içinde Cuma Namazı için camileri dolduracak olan Müslüman Toplumumuz, ayrıca sevdiklerine sosyal medya'da gönderebileceği Resimli ve Sözlü Cuma Mesajları arıyor.

Cuma biz Müslümanlar için haftanın bayramı, en mübarek günüdür. Her Cuma olduğu gibi bu Cuma da Müslüman halkımız Camilere akın ederek Mübarek Cuma Günü'nün en önemli ibadeti olan Cuma Namazı'nı eda edecekler. Cuma Namazı dışında, biz Müslümanların kardeşlik bağlarının güçlendiği gün olma özelliği de taşıyan Cuma Günü için en güzel resimli ve sms için sözlü Cuma mesajları ile de bu mübarek günü sevdikleri ile beraber kutlayacaklar.

Cuma Günü haftanın en bereketli, en önemli günü olma özelliği taşıyor. Cuma, biz Müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetler iki kat feyizlidir ve iki kat fazla sevabı vardır. Cuma Günü'nün en önemli ibadeti ise şüphesiz ki Cuma Namazı'dır.

Cuma Günü'nün faziletli ibadetleri dışında, Müslümanlar arasındaki bağı güçlendirmek gibi ulvi bir özelliği de vardır. Özellikle Whatsapp, Facebook, Twitter gibi sosyal platformlarda birbirilerinin Cuma'sını tebrik eden Müslümanlar, Resimli Cuma Mesajlarını arıyor. Cuma Mesajları sayesinde insanlar kısa yoldan Cuma tebriği yapabiliyor.

2 ARALIK 2016 RESİMLİ CUMA MESAJLARI

anlamli-cuma-mesajlari-2044885-001.jpegcuma_mesajlari_resimli.jpg00da6e417a858d03e6bc.jpgcuma_mesajlari_tebrikleri1.jpgcuma-mesajlari-resimli_78306037.jpgmevlana-cuma-sozleri.jpgnaxct_1471586812_5691.jpgpapatyali-resimli-cuma-mesajlari_73160057.jpgresimli-cuma-mesajlari-002.jpgresimli-cuma-mesajlari-10.jpgresimli-cuma-mesajlari-12.jpgresized_53add-b7d6ff69cumamesaj.jpg

Cuma Günü ile ilgili hadisler;

Cuma günü geldiği için sevinen bir mümine, kıyamete kadar her gün, o kadar sevap verilir ki, adedini Allahü teâlâ bilir.

Cuma namazı kılmak; köle, kadın, çocuk, hasta hariç, her müslümana farzdır.

Cuma namazı kılmayanın kalbi mühürlenir, gafil olur.

Cumartesi günleri Yahudilere, pazar günleri nasaraya verildiği gibi, Cuma günü, Müslümanlara verildi. Bugün, Müslümanlara hayır, bereket, iyilik vardır.

SMS için 02 Aralık Cuma Mesajları

Resimli Mesajların yanı sıra, Kısa Mesaj ile gönderebileceğiniz Mesajlar da mevcuttur.

-Allah (c.c.) dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazandıklarımızı helal, kalplerimizi huzur, evlerimizi bereket ile doldursun İnşAllah. Hayırlı Cumalar
-Allah (c.c.) bizleri sabaha ulaştırdığı gibi akşama, akşama ulaştırdığı gibi sabaha ulaştırsın. Hayırlı ve bereketli Cumalar dilerim.
- Allah'ım, bize Cennet'in kokusunu duyur ve Ahirette nimetlerinden nasiplendir. Bu Mübarek günde kıldığımız namazları kabul eyle. Amin. Hayırlı Cumalar
- Ey Yüce Rabbimiz, evlerimizden bereketi, dillerimizden duayı, kalplerimizden imanı, hayatımızdan Resul'ünün Sünnetini ve sevgisini eksik etme. Hayırlı Cumalar dilerim.
-Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.
-Ayakları şişerdi, o öpülesi ayakları. Ama bizim gibi sabahlara kadar gezmekten değil, sabaha kadar ibadet etmekten. Az yerdi, ama bizim gibi rejim yapmak için değil, fakirliği seçtiğinden. Gece gündüz ağlardı, o ağlayınca meleklerin gözleri dolardı ama bizim gibi pembe diziler yüzünden değil, Mevlaya olan aşkından. Ne kadar farklıyız değil mi Allah rasülünden. Mevla bütün amellerimiz ve niyetlerimizle ona benzemeyi nasip etsin. Amin. Hayırlı cumalar.
- Şu mübarek Cuma Günü Dua damlaları gönlünüze dolsun. Gününüz aydın ve bereketli olsun. Ettiğiniz dualar kabul, Cuma'nız mübarek olsun.
- Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbin kapısı ise büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme, Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

Risalehaber.com

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.