1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Emekli Promosyonu ne zaman verilecek? Emekli Promosyonu kaç lira olacak?
Emekli Promosyonu ne zaman verilecek? Emekli Promosyonu kaç lira olacak?

Emekli Promosyonu ne zaman verilecek? Emekli Promosyonu kaç lira olacak?

11 Milyon Emekli Vatandaşımızın gözü kulağı Emekli Promosyonu ile ilgili gelecek haberlere çevrildi. Kendilerine söz verilen promosyonu artık almak isteyen emekliler, promosyonlarının ne zaman yatacağını ve kaç TL olacağını merak ediyor.

A+A-

11.6 Milyon Emekli'nin promosyonları ile ilgili artık son aşamaya gelindi. 2017 yılı gelmeden promosyon sürecini tamamlamak isteyen Hükümet, uzunca zaman önce düğmeye basmıştı. Hazırlıklar artık son aşamasına giriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma nihayete erdi ve tasarı imza için Başbakan Binali Yıldırım'ın masasına sunuldu.

Artık son aşamaya girilse de, Emekliler de promosyon konusunda artık bir sonuca gelinmesini istiyor. Bu yüzden pek çok kişi; Emekli Promosyonu ne zaman verilecek? Emekli Promosyonu ne zaman yatacak? Emekli Promosyonu ne kadar olacak? Emekli Promosyonu kaç TL olacak? Emekliye promosyon dakika... gibi soruların yanıtlarını arıyor.

Emekli Promosyon'u ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışmaları ve Bankalar ile görüşmelerin tamamlanması üzerine artık Emekli Promosyonu çalışmaları sona erdi diyebiliriz. 11.6 Milyon Emekli'nin promosyonu sadece Binali Yıldırım'ın imzasına bakıyor.

Yıldırım, çalışmaya imzasını attığı an, 11.6 Milyon Emekli'nin promosyonu, banka hesaplarına yatmaya başlayacak. Bu da 1 ay kadar bir süre içinde emekliler promosyon alacak demektir. 2017 gelmeden herkesin promosyon almış olması bekleniyor.

Promosyon'un detaylar ise şimdilik sır gibi saklanıyor. Detaylar yüksek ihtimalle promosyonlar yatmaya başlamadan hemen önce duyurulacak.

Konu ile ilgili Meclis'te konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; "Sayın Başbakanımız'a tabloyu sundum. Kanaatim odur ki önümüzdeki 1 ay içinde Sayın Başbakanımız ile bu konuyu nihayetlendireceğimiz bir süreci tamamlamış olacağız. Promosyonda reel olarak yakalanan rakamlar konusunda bankalarla yapılan görüşmeler nedeniyle açıklama yapmıyorum. Türkiye Bankalar Birliği ile de görüşerek emeklimiz için katkı sağlayacak sürece Başbakanımız karar verecek." ifadeleri ile emekli promosyonu konusuna açıklık getirdi.

Emekli Promosyonu Kaç TL olacak?

2016 yılında Emeklilere verilecek olan Promosyonun detaylar ise adeta bir sır gibi saklanıyor. Bunun nedeni ise Bankalar ile yapılan görüşmeler. Bu yüzden ücretler konusunda da bir şey netleşmiş durumda değil. Konu ile ilgili Binali Yıldırım'ın daha önceki ifadeleri şöyle olmuştu; "Olabilecek en iyi şartları emeklilerimizin lehine sağlamak için gerekli gayreti gösteriyoruz"

Yine daha önceki açıklamalarından birinde Bakan Mehmet Müezzinoğlu, promosyon ile ilgili bazı detaylar vermişti. Buna göre ilk bilinen konu, Emeklilere maaşa göre promosyon verilmesi idi. Emeklilerin aldıkları maaşlara göre 3 farklı gruba ayrılması ve promosyonun bu gelir grupları için farklı şekilde yatması söz konusu idi. 3 Grup ise şu şekilde düşünülüyordu;

- Maaşı 1000 TL'den az olanlar
- Maaşı 1000 ile 2000 TL arası olanlar
- Maaşı 2000 TL üstü olanlar

Promosyon miktarları bu üçü arasında 120 TL'den başlayıp, 450 TL'ye kadar çıkacak.

Promosyon ile ilgili bunun dışında, bir de verilme yöntemi konusunda farklı çözümler düşünülüyor. Bu hesaba göre Emekli Promosyonları 2 farklı şekilde verilebilir.

- 3 Yıllığına her Ocak ayında 1 sefer Promosyon yatması. 3 Yıl sonra tekrar 3 yıllık paranın taksit taksit her Ocak Ayı'nda yatması.
- 3 yılın parası Ocak'ta toptan yatacak. 3 yıl sonra Ocak'ta yine 3 yıllık promosyon yatacak.

Bu iki formülden hangisinin kullanılacağı, Promosyon tutarlarının ne kadar olacağı gibi detaylar için yine promosyon çalışmalarının tamamen sona ermesinden sonra belli olacak.

Risalehaber.com

 

 

-

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum