1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi - VBS ile devamsızlık öğrenme
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi - VBS ile devamsızlık öğrenme

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi - VBS ile devamsızlık öğrenme

e-Okul, velilerin kendi öğrencilerinin durumunu online olarak kolayca öğrenmelerini sağlayan bir bilgi sistemidir. E-Okul VBS Girişi sayesinde, öğrencinin devamsızlık bilgileri de kolayca öğrenilebiliyor.

A+A-

E-Okul Sistemi, Öğrenci, Öğretmen ve Veli arasındaki iletişimin online olarak kolayca sağlandığı, Milli Eğitim Bakanlığı'na ait bir platormdur. Veliler, e-Okul sayesinde başta devamsızlık bilgileri olmak üzere, not durumu, etkinlik durumu, ödev durumu gibi öğrenciye ait önemli bilgileri öğrenebiliyor. Bu şekilde ebeveyn, öğrencinin başarısına doğrudan müdahale edebiliyor.

Öğrenciler için belki de not durumundan sonraki en önemli nokta devamsızlık durumudur. Hepsinden önce devamsızlık belli bir sınırdadır. Devamsızlık sınırını aşan öğrenci sınıf tekrar yapmak zorunda kalır. Bu yüzden öğrencinin devam durmunua anında müdahale etmek gerekebilir.

Öğrencinin devam durumunu öğrenmek için;

https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx

adresine tıklayıp, Öğrenci'nin T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci'nin okul numarası ve resimdeki rakamları girerek giriş sağlamanız gerekmektedir.

e-Okul sayesinde sadece veliler değil, öğrenciler de kendi devamsızlık bilgisini, not bilgisini ve pek çok daha okul ile ilgili bilgileri öğrenebiliyor. Ayrıca yaklaşan 1.Dönem 1.Sınavları ile ilgili de son bilgileri, tarihleri alarak sınavlarına hazırlanabilirler.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.