1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. E-Okul Takdir-Teşekkür Hesaplama nasıl yapılır? E-Okul VBS Karne notu hesaplama (2017)
E-Okul Takdir-Teşekkür Hesaplama nasıl yapılır? E-Okul VBS Karne notu hesaplama (2017)

E-Okul Takdir-Teşekkür Hesaplama nasıl yapılır? E-Okul VBS Karne notu hesaplama (2017)

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1.Dönemi'nin sonu yaklaştıkça, pek çok öğrenci karne notlarını ve takdir-teşekkür belgesini hesaplamak istiyor. E-Okul VBS ile Karne notu öğrenme ve takdir-teşekkür hesaplama nasıl yapılır? haberimizde.

A+A-

Pek çok öğrencinin iple çektiği 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönem Sonu giderek yaklaşıyor. Dönem sonu yaklaştıkça en çok ön plana çıkan konular ise takdir-teşekkür hesaplama ile karne notu öğrenme oluyor. Öğrenciler karne notlarını öğrenerek, takdir veya teşekkür alıp almadıklarını öğrenebiliyorlar. Bu konuda ise en büyük yardımı e-Okul Sistemi yapıyor.

Öğrenciler e-Okul Takdir-Teşekkür hesaplama ve e-Okul karne notu öğrenme sayesinde okullardaki başarı durumunu kolaylıkla kontrol edebiliyor. e-Okul'un bu hizmetleri ise e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde yapılıyor.

15 Tatil'in başlamasına sadece 11 gün kaldı. Bu da pek çok öğrencinin; e-Okul Takdir-Teşekkür hesaplama nasıl yapılır? e-Okul Karne Notu nasıl öğrenilir? e-Okul VBS Takdir-Teşekkür hesaplama, e-Okul VBS Karne Notu öğrenme, karne notu hesaplama 2017... gibi aramalar yapmasına vesile oluyor.

E-Okul Takdir-Teşekkür Hesaplama nasıl yapılır?

15 Tatilin yaklaşması ile birlikte öğrenciler sömestr kadar, karne notlarını ve takdir-teşekkür hesaplama işlemleri için heyecanlı. 20 Ocak 2017'de Sömestr tatili başlıyor. Aynı gün öğrencilere 1.Dönem Karneleri de verilecek. Pek çok öğrenci takdir mi aldım? teşekkür mü aldım? telaşına düşmüş durumda. Bu konuda ise yardıma e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yetişiyor.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Takdir-Teşekkür Hesaplama nasıl yapılır? sorusunun cevabı için öncelikle karne notunuzu hesaplamanız gerekmektedir.

E-Okul Karne Notu nasıl hesaplanır? e-Okul VBS Karne Notu Hesaplama

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Karne Notu hesaplama için öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresine girip, Veli Bilgilendirme Sistemi girişi yapmanız gereklidir.

Sisteme giriş yapmak için T.C. Kimlik Numarası, öğrenci okul numarası ve sistemin otomatik verdiği rakamları girmeniz gereklidir.

Bilgileri girdikten sonra not görüntüleme sayfasına girerek, öğrencinin 1.Dönem içinde 1.Yazılı ve 2. Yazılı'dan aldığı notları görmesi gereklidir.

Bir dersten aldığınız 1.Yazılı ve 2.Yazılı notlarınızı toplayıp, ikiye bölün. Çıkan sonuç sizin o dersten aldığınız notun ortalaması anlamına geliyor. Bu şekilde tüm ders notlarınızın ortalamasını alın. Ortalamasını aldığınız tüm notları birbirleri ile toplayın ve çıkan sonucu kaç dersiniz var ise ona bölün. Elde ettiğiniz sonuç sizin karne notunuzu ortaya çıkaracaktır.

Örneğin matematik, türkçe, tarih ve ingilizce adlı 4 ders aldığınızı varsayalım. Bu 4 dersin ortalamaları şu şekilde olsun; Matematik ortalaması 60, Türkçe ortalaması 60, Tarih ortalaması 60, İngilizce ortalaması 60... Bu 4 dersin ortalamasını topladığımızda 240 puan elde edeceğiz. Tekrar 4 ders aldığımız için 240'ı 4'e böldüğümüzde ise 60 puan elde edeceğiz. Bu da bizim karne notumuzu gösterecektir.

Takdir-Teşekkür aldığımızı nasıl öğreneceğiz? sorusu için ise, eğer karne notunuz 80 ile 85 puan arasında ise teşekkür, 85 puan ile 100 puan arasında ise takdir belgesi alacağınızı söyleyebiliriz.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
38 Yorum