1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. e-Okul not sorgulama nasıl yapılır? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi
e-Okul not sorgulama nasıl yapılır? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

e-Okul not sorgulama nasıl yapılır? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrencilerin kendileri ve velilerinin not durumlarını ve diğer okul içi durumları sorgulama açısından pek çok kişinin baş ucu kılavuzu olmuş durumda. Peki e-Okul'dan öğrencinin ders başarısı nasıl sorgulanır?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzunca süredir hizmet veren ve öğrenci-öğretmen-veli iletişiminin kısa yoldan oluşmasını sağlayan bir online platformdur. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğrenciler ve veliler, öğrencilerin ders durumları, ders notları, devamsızlık durumları, okul içindeki hareketleri, haftalık ders programları, sınav tarihleri, sınav sonuçları gibi pek çok önemli göstergesine ulaşabiliyor.

Özellikle veliler, çocuklarının derslerinde gösterdiği başarılı veya başarısız sonuçları öğrenerek, öğrencilerin okul durumlarına anında müdahale edebiliyor. Bu da öğrencinin okul durumunu doğrudan etkiliyor.

İçinde bulunduğumuz haftalarda pek çok okul sınav dönemini yaşıyor. İlk ve Orta dereceli okullarda sınavlar başladı ve bazıları sona erdi. Bu yüzden pek çok öğrenci; e-okul VBS ile not sorgulama nasıl yapılır? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile sınav sonucu nasıl öğrenilir? e-Okul Not Sorgulama... gibi aramalar yapıyor.

e-Okul Not Sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx adresinden e-Okul Sistemi'ne girerek, Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmanız, okuldaki derslerden alınan notların öğrenilmesi için yeterli oluyor. e-Okul VBS girişi yapabilmek için öğrencinin T.C. Kimlik Numarası, okul numarası ve sistemin verdiği resimdeki karakterleri girmeniz yeterli olacaktır.

adsiz-039.png

e-Okul sistemi üzerinden derslerden alınan sınav notları dışında, öğrencinin devamsızlık bilgisi, öğrencinin ders programı, Nakil Bilgisi, karne notu, proje ödevleri, etkinlik bilgisi gibi pek çok sorgulamayı da yapabilirsiniz.

Risalehaber.com

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.