1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'e gideceklere uyarı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'e gideceklere uyarı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'e gideceklere uyarı

Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak, zorunlu olmadıkça Yemen'e gidilmemesi gerektiğini belirtti.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı Yemen'de yaşanan olaylar nedeniyle bir açıklama yaparak zorunlu olmadıkça Yemen'e gidilmemesi gerektiğini belirtti.

GÜVENLİK DURUMUNDAKİ OLUMSUZ GELİŞMELER

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yemen’de güvenlik durumundaki olumsuz gelişmeler nedeniyle 27 Ağustos ve 30 Eylül 2014 ve son olarak 14 Şubat 2015 tarihlerinde Bakanlığımız tarafından yapılan duyurularda vatandaşlarımızın Yemen’e seyahatlerini iptal etmeleri, Yemen’de bulunan vatandaşlarımızın da behemahal ülkeden ayrılmaları kuvvetle tavsiye edilmişti Yemen’de bulunan vatandaşlarımıza ilişkin gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından 16 Şubat 2015 günü Sana Büyükelçiliğimizin faaliyetleri geçici olarak askıya alınmıştı. Yemen’de kamu düzeni ve güvenlik durumundaki istikrarsızlık ve asayişle ilgili gelişmeler devam etmekte olup, durumun daha da kötüleşmesi ihtimali bulunmaktadır.

ZORUNLU OLMADIKÇA SEYAHAT ETMEYİN

Bugün itibariyle Aden Havaalanı kapalıdır. Bu çerçevede, halen Yemen’de kalan/bulunan vatandaşlarımızın ülkeden derhal ayrılmaları ve zorunlu olmadıkça Yemen’e seyahat etmemeleri yönündeki tavsiyemizin bir kez daha hatırlatılması uygun görülmüştür. Yemen’de kalan vatandaşlarımızın ve yakınlarının ihtiyaç duymaları halinde aşağıda kayıtlı numaradan Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezine ulaşmaları mümkündür. -Konsolosluk Çağrı Merkezi tel: (+90) 312 292 29 29"

ensonhaber 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.