1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda mescid açılıyor
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda mescid açılıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda mescid açılıyor

Genelkurmay Başkanlığı, mescid bulunmadığını şikâyet eden vatandaşa, “İbadet yeri açılması çalışmalarına başlanmıştır” cevabını verdi.

A+A-

Böylelikle, bir zamanlar 28 Şubatçı Güven Erkaya öncülüğünde milletin dini değerlerini hedef alan komutanlık binasında normalleşme sağlanmış oldu.

Genelkurmay Başkanlığı, TBMM’ye, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birliklerde ibadet edecek mescid bulunmadığını şikâyet eden vatandaşa, “Deniz Kuvvetleri karargâhında personelin ibadet vecibelerini yerine getirebilmesi maksadıyla ibadet yeri açılması çalışmalarına başlanmıştır” cevabını verdi.

Hürriyet’in haberine göre; Adana Tufanbeyli’de yaşayan H.S., geçen yıl TBMM Dilekçe Komisyonu’na yazarak, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birliklerde ibadet edecek mescit bulunmamaktadır, insan haklarının gerektirdiği işlemler yapılmalı” talebinde bulunmuştu. Genelkurmay Başkanlığı dilekçeye, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca, insan haklarına ve temel özgürlüklere, özellikle düşünce, din ve inanç özgürlüğüne saygı gösterilmektedir. Bu kapsamda talep etmiş olduğunuz hususlar değerlendirmeye alınmıştır” cevabını vermişti.

ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

H.S. aynı taleple Meclis’e ikinci bir dilekçe daha yazdı. Komisyon dilekçeyi işleme alarak talebi Genelkurmay Başkanlığı’na sordu. Genelkurmay’dan gelen cevapta şunlar kaydedildi: “İlgili yazı incelendi. H.S.’nin yeni bir başvuruda bulunduğu, kişinin yeni dilekçesinde; daha önceki dilekçesinde dile getirdiği mağduriyetin devam ettiğini belirtmiştir. Başvuru sahibinin yeni başvurusuna ilişkin olarak yeniden inceleme yapıldı. Dilekçede belirtilen hususlara ilişkin olarak, Genelkurmay Başkanlığı’nca gerekli işlem yapıldı. Bu kapsamda Deniz Kuvvetleri karargâhında personelin ibadet vecibelerini yerine getirebilmesi maksadıyla ibadet yeri açılması çalışmalarına başlandı.”

Komisyon, Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelen cevap üzerine dilekçeyle ilgili başka işlem yapmama kararı aldı.

yeniakit

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.