1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Demiryollarına dev yatırım!
Demiryollarına dev yatırım!

Demiryollarına dev yatırım!

Hükümet, Yüksek Planlama Kurulu'nun (YPK), 2015 yılı programının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesine dair kararını onayladı.

A+A-
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında, 2015 yılı programında yer alan hedeflere ulaşılması amacıyla, politika, strateji, bölge planları ile bölgesel gelişmeye yönelik programların ve yatırımların izlenerek koordineli biçimde yürütülmesi amaçlandığı belirtildi.
 
Yatırım programında yıl içinde proje alınmasıyla ilgili taleplerden maliyeti 100 milyon liraya kadar olanlar Kalkınma Bakanı onayıyla, 100 milyon liranın üzerindeki projeler YPK tarafından karar bağlanacak.
 
Kamu kuruluşları, işletmeye alacakları tesisler için ihtiyaç duydukları personeli ilgili bakanlığın onayı ile yatırım süresi içinde istihdam edebilecekler.
 
Resmi Gazete'de yayımlanın listede, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıkları ile sermayesinin yarıdan fazlası kamuya ait olan işletmeci kuruluşların 2015 yılına ilişkin yatırımlarının da toplam 11.17 milyar lira olması öngörüldü.
 
Buna göre en çok yatırımı 5.0 milyar lira ile Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD), 1.65 milyar lira ile Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve 1.45 milyar lira ile Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) yapacak.
 
Yeni

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.