1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çorum'da Özgür Kudüs yürüyüşü
Çorum'da Özgür Kudüs yürüyüşü

Çorum'da Özgür Kudüs yürüyüşü

Çorum'da çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri yaptıkları eylemde, işgal altındaki Kudüs'e özgürlük istedi.

A+A-
Devlet Tiyatrosu Salonu önünde toplanan grup, Mescid-i Aksa ve Kudüs'ün özgürleştirilmesi için Gazi Caddesi güzergahını takiben "Katil İsrail, "Hamas'a selam direnişe devam" ve "Özgür Kudüs" sloganları eşliğinde Hürriyet Meydanı'na kadar yürüdü.
 
Grup adına basın açıklaması yapan Akıncılar Derneği Çorum Şube Başkanı Mustafa Çağdaş, İslam coğrafyasında yer alan zulümlere karşı seslerini yükseltmek istediklerini söyledi.
 
Kudüs'ün işgal altında olmasının bir nedeninin de Müslümanların bu konudaki duyarsızlığı olduğunu ifade eden Çağdaş, şunları kaydetti:
 
" Kudüs ve civarının mücadelesi sürekli diri tutulmalıdır. Siyonist işgal güçleri, kardeşlerimizi şehit edip İslam mabetlerine zarar vermeye başladıktan sona harekete geçmemiz bir şey ifade etmez. BizlerKudüs için, Doğu Türkistan için, Suriye için, Afganistan ve Irak için kitlesel hareketlerde bulunup mazlumların yanındaki duruşumuzu göstermeliyiz. Kudüs'ün işgal altında olması zalimlerin ittifakından değil dünya Müslümanlarının sessiz kalmasındandır."
 
Konuşma sonrası dua eden grup, olaysız dağıldı.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.