1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çok harcayan, israfı olan bir Müslüman gençliği görüyorum
Çok harcayan, israfı olan bir Müslüman gençliği görüyorum

Çok harcayan, israfı olan bir Müslüman gençliği görüyorum

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, gençliği anlattı

A+A-

AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, "fazla saltanatlı yaşayan, çok kazanan çok harcayan, israfı olan bir Müslüman burjuva kesimi ve gençliğini görüyorum" dedi.

Vuslat Platformu ve Çekmeköy Belediyesince Abant'taki bir otelde düzenlenen "Ufuktaki Yeni Türkiye Gençlik ve Geleceği" sempozyumunun ikinci gününün açılış konuşmasını gerçekleştiren Atalay, gençlik konusunun her ülke için bir beka sorunu olduğunu söyledi.

Gençliğe yapılan her yatırımın her daim en değerli ve en kalıcı yatırım olduğunu vurgulayan Atalay, "Bunun için iki politikanın iyi geliştirmesi gerekir, bunlar eğitim ve aile politikalarıdır. Gençlik dendiğinde aklıma hep idealizm kavramı gelir. Gençlik bir ideal peşinde olmazsa olmaz. Bu gençlikte başlar, geç zamanlarda kolay değildir. Bir insanın kendisini aşan, hayatını feda edebileceği bir hayatı hedefi yoksa kendi hayatının da hiçbir değeri yoktur. Gerçekten bu hayat böyledir. Günümüzde gençlik daha aceleci, sabırlı değil. Kısa sürede çok şeye sahip olmak istiyor. Çabuk zengin olmak, çok harcamak, bürokraside çabuk makamlara yükselmek istiyor. Bizim hükumet dönemi belki bunlara biraz yol açtı. Fazla emek vermeden çok şeye sahip olmayı isteyen bir gençlik var. Bu büyük bir problemdir." diye konuştu.

"Müslüman burjuva bir hayatı görüyorum"

"Türkiye'de Müslüman burjuva diye bir hayatı görüyorum." diyen Atalay, "Genel olarak gençler olarak da fazla saltanatlı yaşayan, çok kazanan çok harcayan, israfı olan bir Müslüman burjuva kesimi ve gençliğini görüyorum. Bunu çok sorunlu görüyorum, sıkıntılı bir meseledir." ifadelerini kullandı.

aa

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.