1. HABERLER

  2. İSLAM

  3. Cambrıdge Üniversitesi'nde İslamofobia Konferansı
Cambrıdge Üniversitesi'nde İslamofobia Konferansı

Cambrıdge Üniversitesi'nde İslamofobia Konferansı

İstanbul Aydın Üniversitesi ile Cambridge Üniversitesi’nin işbirliğinde 12 Mart tarihinde gerçekleşecek olan ‘Avrupa’nın Türkiye Algısı, Avrupa’da Yükselen İslamofobia ve Etkileri’ konulu konferansa, Cambridge Üniversitesi ev sahipliği yapacak.

A+A-

İstanbul Aydın Üniversitesi UNESCO Kültürel Diplomasi, Yönetişim ve Eğitim Kürsüsü ile Batı Araştırmaları Merkezi 12 Mart tarihinde Cambridge Üniversitesi’nde, ’Avrupa’nın Türkiye Algısı, Avrupa’da Yükselen İslamofobia ve Etkileri’ konulu bir konferans düzenleyecek. 

Türkiye’nin Avrupa’daki konumunu, Türk topluluklarının Avrupa’daki sorunlarını ve entegrasyon çabalarını kültürel diplomasi alanında değerlendirmek üzere gerçekleştirilecek konferansta, Avrupa ve İngiltere’de gittikçe artan İslamofobia tüm detayları ile konuşulacak.

İngiltere Türkiye Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Lordlar Kamarasından Lord John Sharkey ve İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın açılış konuşmasını yapacağı konferansta, Oxford Üniversitesi Toplum, Politika ve Göç Merkezi Başkanı Prof. Frank Duvell, Cambridge Üniversitesi İslam Araştırmaları Merkezi, Avrupa’daki İslamofobia Uzmanı Julian Hargreaves ve gazeteci yazar Nicole Pope da konuşmacı olarak yer alacak.

bugun

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.