1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bursaray'da yoğunluk tarihe karışacak
Bursaray'da yoğunluk tarihe karışacak

Bursaray'da yoğunluk tarihe karışacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin eylül ayı olağan toplantısında, metroya yeni vagonlar alınacağını açıkladı.

A+A-
Başkan Altepe, vagon takviyesiyle birlikte artırıla seferlerle metroda yoğunluğun tarihe karışacağını söyledi.
 
Bursaray vagon sayısını artırmak için ihaleye çıkmaya hazırlandıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vagon takviyesiyle birlikte artırılan seferlerle metro ulaşımında yaşanan yoğunluğun tarihe karışacağını bildirdi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin eylül ayı olağan toplantısında, metroya yeni vagonlar alınacağını açıkladı. Çarşamba'daki İl Genel Meclisi salonunda yapılan toplantıda konuşan Altepe, Bursaray'da yaşanan yoğunluğun kısa zaman sonra sona ereceğini ifade etti. Batıda Görükle, doğuda da Kestel'e uzatılan metro hatları sebebiyle raylı ulaşımda istenmeyen yoğunluklar yaşandığını belirten Başkan Altepe, Bursaray'ın önce vagon, sonra da sefer sayısının artırılmasıyla yaşanan sıkıntının sona ereceğini kaydetti.
 
Bursaray'ın vagon sayısının artırılmasına yönelik ihale hazırlıklarının son aşamada olduğunu belirten Başkan Altepe, 'İnşallah ihaleye çıktıktan sonra hem vagon, hem de sefer sayılarımız artmış olacak' dedi.
 
İHALEDE 'YERLİ ÜRETİM' ŞARTI VAR
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, metro vagonu alımında özel bir firma tarafından tamamen yerli kaynaklarla Bursa'da üretilen metro vagonlarının kullanılabileceğini ifade etti. İhaleyi metro vagonu üreten Bursalı firmanın alabileceğini, başka firma olsa dahi metro vagonlarının yerli üretilmesi şartının bulunduğunu kaydeden Başkan Altepe, 'Artık raylı sistemi kim alırsa alsın bunu yerli yaptırmak zorunda. Kendi yerli raylı sistem aracını üreten Bursa, bunu Türkiye'ye kazandırmış oldu. Diğer firmalar da yerli firmalarla çalışmak şartıyla ihalelere girebilecek. İhale sonucuna göre inşallah Bursa'da üretilen yerli vagonlar caddelerimizde boy gösterecek' diye konuştu.
 
BURULAŞ'A 2 YENİ HAT
 
Başkan Altepe, açıklamasında deniz ulaşımında gerçekleştirilen yeni yatırımlardan da bahsetti. Bursa'nın deniz ulaşımı ve çevre illere bağlanmasıyla ilgili her geçen gün yeni hamle yaptıklarını dile getiren Başkan Altepe, bundan sonra Armutlu'dan İstanbul'a, Bandırma'dan da İstanbul'a yolcu taşıyacaklarını ifade etti. Hatlarla ilgili her türlü iznin alındığını ve seferleri başlatmak için gün saydıklarını belirten Başkan Altepe, 'İzin alabildiğimiz, talebin olduğu tüm destinasyonlara hatlarımızı koyuyoruz. Avşa, Marmara Adası gibi hatlar çalışıyor. Son olarak Armutlu'da da izinler alındı. Bundan sonra Mudanya'dan İstanbul'a giden deniz otobüsü Armutlu'ya da uğrayıp oradan da yolcu alacak. Aynı şekilde Bandırma için de izinleri aldık. Bandırma'dan da İstanbul'a karşılıklı olarak deniz uçağı seferleri yapmış olacağız' diye konuştu.
 
Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.