1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Buralarda yüzmek profesyonel yüzücüler için bile tehlikeli!
Buralarda yüzmek profesyonel yüzücüler için bile tehlikeli!

Buralarda yüzmek profesyonel yüzücüler için bile tehlikeli!

Ankara İtfaiyesi, vatandaşları, bunaltıcı sıcaklarda serinlemek için kontrolsüz sulara girmemeleri konusunda uyardı.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri, Ankara’daki baraj, göl, gölet ve ırmak kıyılarının, profesyonel yüzücüler için bile tehlikeli olduğunu söyledi. 

Son günlerde tüm yurtta olduğu gibi Başkent’te de sıcaklıkların artması, serinlemek için göl, gölet, baraj veya akarsulara girmeyi tercih edecek vatandaşları, boğulma riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi yetkilileri, Ramazan ayında bugüne kadar Ankara’da 2 boğulma vakası meydana geldiğini belirterek, bunlardan birinin Mavi Göl’de, diğerinin ise Sakarya Irmağı kıyısında yaşandığını bildirdi. Yetkililer, "Ankara’da son günlerde artan sıcaklar ve Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla vatandaşların serinlemek için piknik alanlarına gideceği düşünüldüğünde, boğulma riski de artacaktır. Bu nedenle vatandaşlarımız kesinlikle kontrolsüz sulara girmesinler." dedi. 

ANKARA’DAKİ BARAJ, GÖL, GÖLETLERİN TÜMÜ TEHLİKELİ

Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi yetkilileri, Başkent’te bulunan baraj, göl, gölet ve kent sınırından geçen, Kızılırmak ile Sakarya dahil olmak üzere akarsulardan hiçbirinin, yüzme veya serinleme amacıyla girmeye uygun olmadığını vurguladı.

Yetkililer, Ankara’daki baraj, göl, gölet ve ırmakların incelenerek zemin etütlerinin yapıldığını, sonuçların ise suların can güvenliği açısından büyük riskler taşıdığını gösterdiğini belirterek, bu suların profesyonel yüzücüler için bile tehlikeli olduğuna dikkat çekti.

Her yaz mevsiminde onlarca kişinin, serinlemek için girdikleri sularda boğularak can verdiğini hatırlatan yetkililer, ailelerden, bu konuda özellikle çocuklarına dikkat etmelerini istedi.

CİHAN

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.