• Ankara2 °C
  • İstanbul10 °C
  • İzmir9 °C
  • Antalya14 °C
  • Trabzon11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Biz Atatürkün çocuklarıyız, başörtüsü bizi rahatsız ediyor
28 Kasım 2012 Çarşamba 07:01

Biz Atatürk'ün çocuklarıyız, başörtüsü bizi rahatsız ediyor

Oyuncu Pınar Altuğ, 'Okullarda türban takılacak olması beni rahatsız ediyor' dedi

CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu “Aykırı Sorular” programına konuk olan oyuncu Pınar Altuğ canlı yayında çok tartışılacak sözler sarf etti. Atatürk ve türban hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Pınar Altuğ “Bana göre Atatürk tartışılmaz” dedi.
 
OKULLARDA TÜRBAN TAKILMASI BENİ RAHATSIZ EDİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda, belirli koşullarda öğrencilerin kılık kıyafetlerinin serbest olmasına ilişkin yönetmeliğine tepki gösteren Altuğ “Bu beni rahatsız ediyor. Biz Atatürk'ün çocuklarıyız. Türban inandığın için takılıyorsa sonuna kadar saygım var. Ama eğer şekilcilik olarak takılıyorsa o zaman tepki gösteriyorum. Benim tanıdığım çok sayıda insan var. Aslında takmak istemiyor ama çevresinden gelen baskılar nedeniyle takıyor. Bir mahalle baskısı var. Çevre baskısı nedeniyle başını kapatıyor.” dedi.
 
BANA GÖRE ATATÜRK TARTIŞILAMAZ

Altuğ Atatürk ile ilgili bir soru üzerine, 'Bana göre Atatürk tartışılamaz. Ona haksızlık ediliyor ' derken şu sözleri söyledi:
"Ben 29 Ekim 'i kutlamak istiyorum. Ben Atatürk çocuğuyum. Benim çocuğumda kutlamalı. Bana göre Atatürk tartışılmaz. Başkası tartışılmaz ama ben tartışmam. Türkiye Atatürk 'ü tartışmıyor, haksızlık ediyor. Ben bu mesleği yapabiliyorsam Atatürk'ün kızı olduğum içindir.

RotaHaber

YORUMLAR
kızımı
a.intp
biz millet olarak onun kızı yok sanıyorduk demek varmış iyiki varsın ya birde olmasaydın nice olurdu halimiz
29 Kasım 2012 Perşembe 00:55
onların inkârından müteellim olma
Bircan Erden
Sen de onların inkârından müteellim olma.
28 Kasım 2012 Çarşamba 20:35
ya kimi tartışalım
ahmed said
Bir devre, kimine göre menfi, kimine göre müsbet damgasını vuran veya vuranlar tartışılmayacak da kim tartışılacak.bahse konu olan m. kemal ve icraat ortakları tartışılsın ki kıymet-i harbiyesi( Değeri)anlaşılsın.Onun kanunla korunmasına ihtiyacı var mı?öyleyse koruma kanunu kaldırılsın ve açık açık o devir ve o devrin insanları mevzu bahis edilsin ki kisenin zihninde istifhamlar belirmesin.aksi halde bazı ezhanda acaba bir yanlışımı varki m.kemalin ve arkadaşlarının kanunla koruyorlar denebilir.hani peygamberler hakkında bile koruma kanunu yok.kanun kaldırılıp tartışma ortamı demokratik ortamda yapıldı mı insanların kımeti harbiyesi de o ölçüde ortaya çıkar.yani demokrasilerde tabular olmamalı,şeffaflık olmalı herkes için.böylesi şahsiyetler tartşmayla nakise bulmazlar allahu a'lem m.kemal hayatta olsa bu kanunu lendisi kaldırmak için müracaat edecektir.
28 Kasım 2012 Çarşamba 15:11
KARİKATÜR
İbadethaneye bulaşan ahtapot
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Risale Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0.312.492 06 88 / Faks : | Haber Yazılımı: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA
Web Hosting Sağlayıcı:    Kaliteweb Hosting