1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. Bedelli Askerlik çıktı mı? 2017 yılında çıkacak mı?
Bedelli Askerlik çıktı mı? 2017 yılında çıkacak mı?

Bedelli Askerlik çıktı mı? 2017 yılında çıkacak mı?

Askerlik hizmetini henüz tamamlamış ve tamamlayacak durumda olmayan binlerce vatandaş hükümetten gelecek bedelli açıklamalarını ilgiyle takip ediyor. 2017 Yılı için beklentiler büyük. Peki Bedelli Askerlik çıktı mı? 2017 yılında çıkacak mı? işte yanıtları

A+A-

Askerlik hizmeti, 20 yaşını geçmiş olan her T.C. vatandaşı erkekler için zorunlu bir vatandaşlık görevidir. Fakat askere gidecek durumda olmayanlar, bazı yıllarda çıkan ve Bedelli Askerlik olarak bilinen, belirli bir mebla karşılığı askerlik hizmetinden muaf kalma şansını bekliyor.

Özellikle yaşı geçmiş ve bir iş kurmuş veya evlenmiş vatandaşların merakla beklediği Bedelli Askerlik konusu internette de en çok arananlar arasında. Bedelli Askerlik Çıktı mı? Bedelli Askerlik 2017 yılında çıkacak mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? gibi sorular sosyal platformlarda da bolca soruluyor ve konuşuluyor.

Bedelli Askerlik Çıktı Mı?

2016 yılı için son aylar içerisindeyiz. 2 Ay kadar bir süre kalmış olan 2016 yılı sonuna kadar Bedelli Askerlik çıkacak gibi görünmüyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada TSK içindeki personel ihtiyacının henüz hesaplanmadığını söyledi. 2016 sonuna kadar bu hesaplamanın yapılabilmesi de mümkün gözükmüyor. Bu yüzden 2016 için Bedelli Askerlik bekleyenler maalesef müjdeli bir haber alamayacak.

Bedelli Askerlik 2017'de çıkacak mı?

Ağustos 2016'da gündeme gelen Bedelli Askerlik ile ilgili resmi açıklamalar genel olarak umut kırıcı. Bu konuda başlangıçta gelen açıklamalar genelde hükümete yakın kaynaklar idi ve bedelli bekleyenlere ümit verdi. Fakat takip eden günlerde önce Fikri Işık'ın; "Bedelli Askerliği gündeme getirmek, TSK'nın bulunduğu şu durumda doğru olmaz" ifadeleri, sonrasında Naci Ağbal'ın; "Bedelli Askerlik şu an gündemimizde yok" açıklaması Bedelli Askerlik bekleyenleri üzmüş durumda.

Fakat 2017 yılı için umutlar devam ediyor. Vatandaşların bu konuda hükümetten sıkça talepleri olması, hükümeti bu konuyu masaya yatırmaya itebilir. Bu konuda daha fazla açıklama geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Bundan önceki son bedelli askerlik 2014 yılında Ahmet Davutoğlu hükümeti zamanında çıkmıştı. 18 Bin TL Ücret ile çıkan Bedelli Askerlik, 28 yaş şartı ile gelmişti ve 28 yaşını kaçıranları bir hayli üzmüştü. 2017'de bedelli gelirse benzer şartlar taşıyacağı düşünülüyor.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.