1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Baskandan 19 Mayıs'ta Risale-i Nur mesajı
Baskandan 19 Mayıs'ta Risale-i Nur mesajı

Baskandan 19 Mayıs'ta Risale-i Nur mesajı

Başkan Doç. Dr. Fevzi Özgökçe "Üstad Bediüzzaman Said’i Nursi’ye başta gençlik olarak bütün insanlık kulak vermelidir" dedi.

A+A-

Van merkez Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, bir milletin, gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkanı ve fırsatı sunabildiği sürece ilerleyebileceğini vurgulayarak “Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemizin geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir” dedi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Özgökçe, gelecekte ülke ve dünya yönetiminde söz sahibi olacak olan gençlere güvenmek ve bu gençliği bu gayretle ve niyetle yetiştirmek her duyarlı ve şuurlu kişinin görevi olduklarını söyledi. Yerel yöneticiler olarak gençliğe emanet edilen Cumhuriyetin, muasır medeniyet seviyesine yükseltilmesi için çalışmakta ve bilim ve teknolojiye uygun çözümler üretmek zorunda olduklarını ifade eden Başkan Özgökçe, tüm Türkiye’de ve özellikle Tuşba’da sosyal barışın sağlandığı, insanların kardeşçe yaşadığı, kavgalara fırsatın verilmediği bir ortamı gençlere sağlamanın görevleri arasında olduğunu kaydetti. 

Gençler Üstad Bediüzzaman'a kulak vermeli

Başkan Özgökçe, “Bir milletin gençliği ne zaman Kur’an ve sünneti seniyyeyle donanmış ve bunlardan südur olan ilimlerle teçhiz ve tahkim edilmiş ise, o vakit, o millet terakki ve teali etmeye başlamıştır. Risale-i Nur yoluyla Müslümanları ve bilhassa gençleri imana davet eden ve insanlığın selameti için hayatını vakfeden Üstad Bediüzzaman Said’i Nursi’ye başta gençlik olarak bütün insanlık kulak vermelidir. Çünkü ‘Risale-i Nur, taklidi imanı tahkiki imana çeviriyor, insanı salabetli, kuvvetli bir Müslüman, ilmiyle amel eden bir mü’min-i kamil olmaya doğru götürüyor. Menhus, pis zevklerden nefret ettirip vazgeçiriyor. Gençleri fena bir muhitin fena görenekleriyle ahlaksız hale düşmek felaketinden muhafaza ediyor. 

Gençler, gençlik nimetini, ihtiyarlar da ihtiyarlık nimetini Risale-i Nur’la nurlandırıp bakileştirmelidir. Sizdeki gençlik katiyen gidecek. Eğer siz daire-i meşruada kalmazsanız, o gençlik zayi olup başınıza hem dünyada, hem kabirde, hem ahirette kendi lezzetinden çok ziyade belalar ve elemler getirecek. Eğer terbiye-i İslamiye ile o gençlik nimetine karşı bir şükür olarak iffet ve namusluluk ve taatte sarf etseniz, o gençlik manen baki kalacak ve edebi bir gençlik kazanmasına vesile olacak. Dünyada gençliğe muhabbet, yani ibadette gençlik kuvvetini sarf etmenin neticesi: dar-ı saadette ebedi bir gençliktir.”ifadelerini kullandı.

iha

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
4 Yorum