1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Barla Platformu internette
Barla Platformu internette

Barla Platformu internette

İman hakikatlerinden günümüz insanının hayatına yansıyan güzellikler, şimdi bir internet sitesinde güncel olarak okuyucularla buluşuyor

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Barla Platformu tarafından hazırlanan ve aynı adla yayına girmek üzere olan sitede, Risale-i Nur’un hakikatleri, bir tür uygulamalı “yaşama sanatının” örnekleri olarak yer alacak.

İNSANLARI KUR’AN VE SÜNNETLE BULUŞTURAN ESERLERİN İZİNDE

Risale-i Nur Külliyatı, Barla’da telif edilmeye başladığı günden bu yana milyonlarca kişiyi Kur’ân ve Sünnetle buluşturmuş ve gerek okuyucu sayısı, gerekse okuyanlar üzerindeki tesiri bakımından kırılması imkânsız rekorlara imza atmıştı.

Risaleler, bugün Türkiye’de düzinelerce yayınevi tarafından sürekli olarak yayınlanmanın yanı sıra, dünyanın dört bir yanında çeşitli dillerde yayınlanarak geniş okuyucu kitlelerine ulaşıyor.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı (İİKV) bünyesinde faaliyet gösteren Barla Platformu, bundan önceki yıllarda, Risale-i Nur’un tarihini başından günümüze kadar ele alan muhtelif sergiler düzenlemişti. Son derece zengin belgeler ve anekdotlar içeren bu sergiler yurt içinde ve yurt dışında pek çok yerlerde ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmış ve bu sergiler vasıtasıyla da pek çok kimse Risale-i Nur’u tanıyarak hayatlarına Kur’an ve Sünnet ışığında yeni bir yön vermişti.

SİTEDE NELER VAR?

Sitenin baş köşesini “Kitap ve Hikmet” adlı sayfa teşkil ediyor. Bu başlıkta Kur’ân’ın “kitap,” Sünnetin de “hikmet” olarak nitelendirilmesi ise, Kur’ân-ı Kerim’e dayanıyor. Çünkü birçok âyet-i kerimede Resulullah’ın sünneti “hikmet” adıyla anılıyor ve böylece Sünnet-i Seniyyenin her türlü hatâ, eksiklik, fazlalık, tereddüt gibi kusurlardan uzak olduğu vurgulanıyor.

“Kâinat ve Hayat” başlıklı sayfada da medyanın itibar etmediği ve bu yüzden hergün nicesini kaçırdığımız gerçek haberler yer alıyor.

Ve bu haberler ve kısa anekdotlar, bizi günlük hayatın stresinden ve koşuşturmalarından birkaç dakikalığına da olsa kurtararak özlediğimiz güzelliklerle bizi buluşturuyor.

22 Mart Çarşamba gününden itibaren barlaplatformu.com adresinden ulaşılacak olan site, kısa zaman içinde Türkçenin yanı sıra belli başlı dillerde de yayına başlayacak.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.