1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bakanlıktan öğrencilere burs imkanı
Bakanlıktan öğrencilere burs imkanı

Bakanlıktan öğrencilere burs imkanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki Türkiye Çevre Koruma Vakfının yüksek lisans ve doktora öğrencilerine vereceği burs için başvurular başladı.

A+A-
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Vakıf, bu yıl itibarıyla 38 yüksek lisans ve doktora öğrencisine burs veriyor. 2015 yılında 25 yüksek lisans, 25 doktora öğrencisi olmak üzere 50 kişiye burs verilmesi planlanıyor.
 
Bakanlığın uğraş alanlarından oluşan burs konuları, enerji, kentsel dönüşüm, mekan/sosyal hayat, deniz ve kıyı yönetimi, iklim değişikliği ve hava yönetimi, su ve toprak yönetimi ile atık yönetimi olmak üzere 7 ana başlık ve toplam 55 alt başlığı kapsıyor.Bu konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler, vakfın "www.tucev.org" adlı internet adresinden 31 Ekim'e kadar burs için başvurabilecek.
 
Burslardan tez aşamasındaki öğrenciler yararlanacak. Başlangıçta, 25 yüksek lisans öğrencisine 1 yıl boyunca ayda 600 lira, 25 doktora öğrencisine ise 2 yıl süresince ayda 900 lira verilecek.Nihai karar ve tasarruf, Türkiye Çevre Koruma Vakfı Yönetim Kurulu ve Burs Komisyonu'na ait olacak.Burs alan öğrenciler, üniversitenin kabulünden sonra tezini, yazılı doküman ve CD formatında birer kopya halinde vakfa vermekle yükümlü olacak.
 
Uygulamayla, bilim adına çalışan öğrencilerin desteklenmesi ve tezlerin Bakanlığın gelecekteki çalışmalarına ışık tutması hedefleniyor.
 
AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.