1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF ek yerleştirme ve ikinci üniversite kayıtları
AÖF ek yerleştirme ve ikinci üniversite kayıtları

AÖF ek yerleştirme ve ikinci üniversite kayıtları

Açıköğretim Fakülteleri'ne kayıt yaptırmak isteyenlere AÖF ek yerleştirme ve ikinci üniversite kayıtları için kayıt tarihleri açıklandı.

A+A-
AÖF'de okumak isteyen öğrencilere yönelik ek yerleştirme ve ikinci üniversite ile alakalı duyurular yapıldı ve kayıt tarihleri açıklandı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuru ile Açıköğretim Fakülteleri için kayıt tarihleri, gerekli belgeler ve son kayıt tarihinin ne zaman olduğu, ayrıca AÖF ikinci üniversite kayıtlarına kimlerin başvuruda bulunabileceği de açıklanmış oldu.
 
Eğitim hayatına AÖF'de devam etmek isteyen adaylar için kayıtlarını yaptıktan sonra diğer üniversitelerinden kayıtlarını sildirme hakları da bulunuyor. AÖF kayıtları ile ilgili açıklamada yer alan bilgiler aşağıda yer alıyor. Aşağıda yer alan bilgilerden AÖF kayıt tarihleri ve gerekli belgelerin neler olduğuna ulaşabilirsiniz.
AÖF kayıt tarihleri ve belgeler duyurusu
 
Bu duyuru Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin aşağıda sıralanan kayıt türlerine İnternet Başvuru ve Kayıt işlemlerini kapsamaktadır.
1- ÖSYS Ek Yerleştirme:
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adaylar, 
2- Dikey Geçiş:
Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olup Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarak başvuracak adaylar, 
3- İkinci Üniversite:
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim-Öğretim yapan Fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler, okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri lisans/önlisans programlarının 1. yarıyılına başvuracak adaylar,
 
4- Lisans Tamamlama:
 
4 yıllık fakülte veya yüksekokullarda okumakta iken 2 yıllık önlisans diploması alarak ayrılanlardan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına başvuracak adaylar, İnternetten başvurup kayıt yaptırabilirler.
 
İnternetten Başvuru Tarihleri : 29 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayıp, 17 Ekim 2014 Cuma günü saat 17.00’da sona erecektir.
 
İnternetten Başvuru Adresi : http://kayit.anadolu.edu.tr
İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.
17 Ekim 2014 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.
 
Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler. 
İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu, Öğrenci Kılavuzu ile Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzuna http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden ya da http://kayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.
 
Kayıt İşlemleri : 29 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayıp, 15 Ekim 2014 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
 
 16, 17 Ekim 2014 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.11 Ekim 2014 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Adaylar, 29 Eylül - 15 Ekim 2014 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 
16, 17 Ekim 2014 tarihlerinde bizzat 
 
veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 17 Ekim 2014 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar 
Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir
hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz. İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.
 
Adaylar, 29 Eylül - 15 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacak ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye Açıköğretim Duyurularından ulaşabilirler.
 
Haber7 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.