1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ailede muhabbet ile çocuk yetiştirme hayata geçirilmeli
Ailede muhabbet ile çocuk yetiştirme hayata geçirilmeli

Ailede muhabbet ile çocuk yetiştirme hayata geçirilmeli

Eğitimci -yazar Sait Çamlıca, aile hayatında fertler arası muhabbet ve hikayelerle çocuk yetiştirmenin tekrar canlandırılması gerektiğini belirtti.

A+A-

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde ilçe müftülüğü tarafından Hüsnü Ordu Kültür Sarayı'nda aile hayatı ve çocuk eğitimi konulu konferans düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Ulucami İmam Hatibi Mehmet Çağırtkan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle program başladı.

Açılış konuşmasını yapan Tavşanlı Müftüsü Mecit Amil, aile hayatında günün koşullarına karşı yapılması gerekenlerle çocuklara Ehli Beyt sevgisinin ışığında insan sevgisinin aşılanması gerektiğini anlattı. Amil, Kur'an-ı Kerim'i iyi okuyup onunla amel eden insanlar yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan eğitimci yazar Sait Çamlıca, aile hayatında fertler arası muhabbet ve hikayelerle çocuk yetiştirmenin tekrar hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

Çocuk yetiştirmede anne, baba ve öğretmenin fonksiyonları üzerinde duran Çamlıca, "Sevginin ispatı çocuğun karnını doyurmak değil, yüreğini doyurmaktır. Bunu çocuklara anlatırken sadece söz ile değil, davranışlarımızla göstermeliyiz. Çocuğu dünyaya getirmek annelik, ihtiyaçlarını karşılamak babalık değildir. Önemli olan o çocuğun iyi bir eğitim almasıdır." dedi.

Çocukların başka çocuklarla kıyaslanmasının yanlışlığı üzerinde duran Çamlıca, programdan sonra kitaplarını imzaladı.

Öte yandan Tavşanlı Yediveren Derneği'nin organizasyonuyla Özel Başarı ilköğretim Okulu Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Nurten Ceceli Alkan ise televizyonların çocuklar üzerinde oluşturduğu etkileri anlattı. Çocukların 3 yaşına kadar kesinlikle televizyon izlememesi gerektiğini belirten Alkan, aile hayatı ve çocuk eğitiminde bireylere düşen görevleri anlattı.

Yediveren Derneği Başkanı Esra Demiroğlu da aile hayatının önemi konulu konferansa katılımdan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek program sonunda Nurten Ceceli Alkan'a çiçek takdim etti.
Zaman