1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Ahmet Taşgetiren: FETÖ'nün tehdit ettiği Risale-i Nur talebesi tutuklu!
Ahmet Taşgetiren: FETÖ'nün tehdit ettiği Risale-i Nur talebesi tutuklu!

Ahmet Taşgetiren: FETÖ'nün tehdit ettiği Risale-i Nur talebesi tutuklu!

Fanatik bir Nur talebesi. Doçent olma sürecinde cemaatin ciddi kazığını yemiş, tehdit edilmiş...

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, farklı cemaat ve tarikat mensubu kişilerin bylock iddiası ile tutuklu olduğunu ileri süren, tutuklu bir profesörün mektubunu yayınladı.

Taşgetiren, yazısında önce mektupta yer alan tutuklu şahıslarla ilgili kısa bilgiler verdi:

“S.Ş. 51 yaşında, Oflu bir çay işçisi. İsmailağa'ya mensup, klasik Saadet Partili. Çocuklarını ilkokula bile göndermemiş, MEB ile problem yaşamış, 13 yaşındaki kızı bile çarşaflı, hem fakir, hem mevkisi yok, istese de cemaate almazlar.

A.G. 45 yaşında, Göğüs Doçenti, Risale-i Nur'da 2014, 2015, 2017 diye geçen tercihleri esas alarak 2017'nin Gülen Hareketinin sonu olacağına inanan fanatik bir Nur talebesi. Doçent olma sürecinde cemaatin ciddi kazığını yemiş, tehdit edilmiş, 17-25 Aralık sonrası  Rize RTE Tıp Fakültesi'nde cemaat aleyhine en fazla konuşan kişi.

E.A. 52 yaşında, 1983 yılından bu yana Gümüşhanevi dergahına mensup. 2012'de KTÜ'ye girmeye çalışırken cemaatin kazığını yedi. Cemaati destekleyen kayınpederiyle bile arası açıldı. 2013-2016 arası RTE Tıp Fakültesi dekanlığını yaptı, cemaatle ciddi mücadele etti ve pek çok kez tehdit edildi.

Bu üç isim de şu anda Rize L Tipi Cezaevinde ByLock iddiasıyla tutuklu.”

Bu bilgileri bana gönderen kişi de şu anda Rize L Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bir profesör. Mesajının sonuna “Beni falanca kişiden sorabilirsiniz” diye bir not düşmüş. O kişiyi çok iyi tanıyorum, açtım sordum, “Ben onu 10 yıldır tanıyorum. O yapı ile ilgisinin olduğuna dair en küçük bir şüphe taşımadım” dedi.

CHP'nin tabanının çok dışında toplumsal zemin

Bu bilgilerden sonra konuyu "adalet arayışı"na getiren Taşgetiren, bunun "toplumsal birikime tekabül etme amacı taşıdığını" söyledi:

"FETÖ büyük bela. 15 Temmuz ülkeye karşı cinayet teşebbüsü. 15 Temmuz'a gelirken yaşananlar FETÖ belasının başka yansıma türleri. Kimse “FETÖ ile mücadele”nin akamete uğraması gibi bir tavır içine giremez. Ancak bu mücadele ile “bağlantılı” alanlarda yaşananlar, bana göre CHP'nin tabii tabanının çok dışında bir toplumsal zemini “Adalet arayışı” içine sürüklemiş bulunuyor. Yukarıda verdiğim örnek bunun için ve benzeri binlerce örnekten birkaçı."

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
6 Yorum