1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Afrika’ya 3 adet Su Kuyusu ve Filistinli Yetimlere Destek
Afrika’ya 3 adet Su Kuyusu ve Filistinli Yetimlere Destek

Afrika’ya 3 adet Su Kuyusu ve Filistinli Yetimlere Destek

Deniz Feneri Derneği Afrika’nın en elzem ihtiyacı olan temiz içme suyu temini için Türk halkı ile birlikte çeşitli projeler ortaya koyuyor.

A+A-
Risale Haber - Haber Merkezi 
 
Ayrıca sık sık İsrail bombardımanına maruz kalan Filistin’de sayıları hızla artan yetim çocuklar için maddi ve manevi destek sağlıyor.
 
Bu iki önemli amaç için Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi çeşitli illerde iyiliksever insanlar ile toplantılar yapıyor.
 
Çorum ilinde yapılan “Filistin Yetim” ve “Afrika Su Kuyusu” tanıtımı proje toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Vali Ahmet Kara’nın eşi Mesude Kara, Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, Çorum sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler katıldılar.
İyiliksever Türk halkının şefkat elleri sınırları aşıyor.
 
Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak “Bildiğiniz gibi Filistin’de binlerce çocuk, yıllardır bitmek bilmeyen İsrail saldırılarıyla yetim kaldı. Bu sayıya her geçen gün yenileri eklendi. En son Ramazan ayında yetim kalan yüzlerce çocuk var. Derneğimiz ‘Filistin – Yetim’ projesiyle babası vefat etmiş Filistinli çocuklara kol kanat geriyor. 1 yıl boyunca Filistinli yetimlerin gıda, sağlık, eğitim, giyim gibi temel masraflarını karşılıyoruz. Onların kendilerini sahipsiz hissetmemelerini istiyoruz. Onlar bizim çocuklarımız.  Ayrıca, üzerinde en fazla durduğumuz çalışmalardan bir diğeri de Afrika’daki en önemli ihtiyaç olan temiz içme suyu temini. Bugüne kadar açılmış onlarca su kuyularımız var, bunlara yenilerini eklemek için çalışmalar yapıyoruz. Çorum ilinde yaptığımız toplantı oldukça bereketli oldu. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü beyin eşi Hatice Külcü ve Çorum gönüllüleri 6 Filistinli çocuğa nakit yardımlarıyla sahip çıkıyor. Çorum Ensar Vakfı, Çorum İnsani Değerlere Hizmet Platformu ve Çorum TÜGEÇ ise Afrika’da 3 adet su kuyusu açıyor. Biz iyiliğin değirmenine rüzgâr götürmeye devam edeceğiz”
 
Program, Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt'un "Su Medeniyettir" adlı sunumuyla devam etti.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.