1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Afrikalıların tevafuklu Kur'an ve Risale-i Nur heyecanı
Afrikalıların tevafuklu Kur'an ve Risale-i Nur heyecanı

Afrikalıların tevafuklu Kur'an ve Risale-i Nur heyecanı

Fuara 12 ülkeden 198 yayınevi katılıyor

A+A-

Gürsel Demir'in haberi:

RİSALEHABER-12 ülkeden 198 yayınevinin katıldığı 12. Hartum Uluslararası Kitap Fuarı, Türkiye’den Hayrat Vakfı’nın da katılımıyla icra ediliyor.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin telif ettiği Risale-i Nurlar Hartum Uluslararası Kitap fuarında Sudan halkıyla buluştu. İmani ve gaybi meseleleri, maddeci asırda aklı gözlerine inmişlere dahi kati olarak ispat eden Risale-i Nurlar Sudanlılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Hayrat Vakfı stantlarında Risale-i Nuru inceleyip Bediüzzaman Hazretleri hakkında bilgiler alan Sudanlılar, “Bediüzzaman Hazretleri’ni hep duyuyorduk, şimdi onu okuma fırsatını bize sunuyorsunuz” deyip dualar ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Risale-i Nurun Arapça tercümesine de hayranlıklarını dile getirerek: “Arapçaya ve Risale-i Nurlara hâkim uzman bir heyetin ancak bu eserleri bu kalitede tercüme edebileceğini” belirttiler. Hayrat Vakfı’nın stantlarında Risale-i Nurun Afrika dillerine yaptığı tercümeler de sergileniyor.

Ayrıca Bediüzzaman Hazretleri’nin Hayru’l-Halefi ve Hayrat Vakfının kurucusu Ahmet Hüsrev Altınbaşak Hazretleri’ne yazdırdığı tevafuklu Kur’an-ı Kerim de fuarda büyük ilgi gördü.

Fuarı ziyaret eden Sudan Kültür Bakanı Tayyib Hasan Bedevi Bey Hayrat Vakfı standını ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim’in gözlere hitap eden tevafuk icazı hakkında bilgi aldı. Kendisine tevafuklu Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

sudanfuar_risale1.jpgsudanfuar_risale2.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
2 Yorum