1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 23 Derste Hz. Peygamber dönemi siyer coğrafyası
23 Derste Hz. Peygamber dönemi siyer coğrafyası

23 Derste Hz. Peygamber dönemi siyer coğrafyası

Siyer Vakfı'nın geçen sene başlattığı Siyer Mektebi programları, bu sene de devam ediyor. Geçen sene, "Usul ve Kaynakları Açısından Siyer" başlığında işlenen dersler, bu sene, "Hz. Peygamber Dönemi Siyer Coğrafyası" başlığı ile devam edecek.

A+A-
Risale Haber - Haber Merkezi
 
23 derste sahasında uzman hocaların katılımı ile Hz. Peygamber'in yaşadığı, bir şekilde tebliğ ve davet için iletişim kurduğu, böyle olduğu içinde Siyer Coğrafyası diye nitelenen, birçok yer, mekan, hadise, şahıs hakkında bilgiler verilecek.
 
Bu programlara katılacak olan hocaların bazıları şunlar olacak: Muhammed Emin Yıldırım, Prof. Dr. Selahattin Polat, Prof. Dr. Hüseyin Elmalı, Prof. Dr. Adnan Demircan, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Şinasi Gündüz, Prof. Dr. Mehmet Ali Kapar, Prof. Dr. Hüseyin Algül, Prof. Dr. Kasım Şulul, Prof. Dr. Mustafa Armağan...
23 dersin sonunda yapılacak sınavlarda dereceye girenlere kitaplar, birinciye Umre, ikinciye Kudüs seyahati, üçüncüye dizüstü bilgisayar hediye edilecek.
 
Dersler, haftada üç gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat, 20.00'de olacak ve erkek-hanım tüm isteyenler katılacak. Herhangi bir ücret alınmayacak bu programlara katılanlara özel olarak hazırlanmış bir müfredat kitabı verilecek.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.