1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. 2017 Emekli Promosyonları ne zaman yatacak? Ocak'ta emekli Promosyonu yatar mı?
2017 Emekli Promosyonları ne zaman yatacak? Ocak'ta emekli Promosyonu yatar mı?

2017 Emekli Promosyonları ne zaman yatacak? Ocak'ta emekli Promosyonu yatar mı?

2016 yılında Emekli Promosyonu konusu özellikle son üç ay içinde sıkça konuşuldu. Pek çok emekli promosyon beklerken, düğüm yılbaşından önce Başbakan Yıldırım tarafından çözüldü.Nihayet çözülen Emekli Promosyonları ne zaman verilecek?

A+A-

2016 yılının son üç ayı içinde emekli promosyonları konusu 11.6 Milyon emeklinin en çok merak ettiği konuların başında geldi. Başbakan Binali Yıldırım'ın Sonbahar Aylarında verdiği talimat ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çözümleri hazırlanan Emekli Promosyonları konusu, 2016 yılının son 2 ayı içine girerken yavaşça çözülmeye başlamıştı.

Düğüm ise 2016 yılının son günlerinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından çözüldü. Aralık 2016'nın son haftasında Bankalar ile görüşen Binali Yıldırım, Emeklilere verilecek olan promosyon konusunda müjdeli haberleri vermiş ve emekli promosyonlarının verileceğini açıklamıştı.

Yıldırım'ın açıklamaları ile emekli promosyonları miktarı da belli olmuştu. 11.6 Milyon Emekli, verilecek olan emekli promosyonları ile ilgili hala pek çok sorular soruyor. Emekli Promosyonu konusunda hala bir takım sorular var. Özellikle internet üzerinde pek çok emekli; "Emekli Promosyonları ne zaman verilecek? 2017'de emekli promosyonları ne zaman yatacak? Emekli Promosyonları 2017 Ocak'ta verilecek mi? Emekli Promosyonları kaç TL olacak?" gibi sorular soruyorlar.

Emekli Promosyon tutarları geçtiğimiz haftalarda Başbakan tarafından açıklandı. Buna göre 2017'de emekliler;

Maaşı 1000 TL'den az olanlar için; 300 TL
Maaşı 1000 TL-2000 TL olanlar için; 375 TL
Maaşı 2000 TL'den fazla olanlar için; 450 TL

miktarlarda emekli promosyonları alacaklar.

Emekli Promosyonları ne zaman yatacak? (2017)

11.6 Milyon emeklinin büyük kısmı, kendilerine verilecek olan emekli promosyonlarının tutarlarını öğrenmiş durumda. Şimdi esas merak konusu emekli promosyonlarının ne zaman yatacağı konusu oldu. Daha önce yapılan açıklamalar, emekli promosyonunun Ocak 2017'de yatacağı yönünde idi. Fakat süreç kısa bir süre daha gecikecek. Emekli Promosyonları Şubat 2017'de hesaplarda olacak.

Emekliler Şubat 2017'de 3 yıllık promosyonlarını toplu olarak alacaklar. Promosyon almanın koşulu ise maaş hesabının 3 yıl boyunca promosyonun alınacağı bankada kalması olacak.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
3 Yorum