1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. 2016 KPSS Önlisans Sonuçları açıklandı mı? Bugün açıklanır mı?
2016 KPSS Önlisans Sonuçları açıklandı mı? Bugün açıklanır mı?

2016 KPSS Önlisans Sonuçları açıklandı mı? Bugün açıklanır mı?

Ekim Ayı'nın son günü içerisindeyiz. Binlerce memur adayı KPSS Önlisans sınavından haber bekliyor. 2 yıllık Üniversite mezunu olan ve memuriyet elde edebilmek için KPSS Önlisans sınavına girmiş adaylar sınav sonuçlarını merak ediyor.

A+A-

16 Ekim 2016 Pazar günü saat 09.30'da gerçekleştirilen KPSS Önlisans'ın üzerinden 2 hafta'dan fazla süre geçti. Ekim Ayı'nın sonunda olduğumuz şu günlerde gözler Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin üzerinde. KPSS Ortaöğretim Sınavı'nın da yaklaşması Önlisans öğrencilerinin kendi sınavları için beklentilerini arttırıyor. KPSS Önlisans Sonuçları açıklandı mı? 2016 KPSS Önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? gibi sorular internet üzerinde de en çok arananlar arasına girmiş durumda.

Üniversitelerin 2 yıllık, yani Önlisans bölümlerinden mezun olanlar, memur olmak amacı ile 16 Ekim 2016 tarihinde ÖSYM tarafından düzenlenen 2016 KPSS Önlisans'a girdi. 120 Dakikalık zorlu sınavın ardından soru ve cevaplar da yayınlandı. Sınava giren memur adaylarının pek çoğu üç aşağı beş yukarı puanlarını biliyorlar. Fakat elbette ki son karar ÖSYM'nin olacak. Bu yüzden binlerce memur adayı sınav sonuçlarının açıklanması için ÖSYM'den beklenti içinde.

2016 KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı mı?

2016 yılında 2 yıllık Üniversite mezunlarının katıldığı KPSS Önlisans Sonuçları henüz açıklanmadı. Sınav 16 Ekim'de yapıldı. Üzerinden 2 hafta'dan fazla süre geçti. Fakat ÖSYM'den sınav sonuçlarına ilişkin bir duyuru gelmedi. 2016 KPSS Puanı ile alım yapan bir kurum henüz yok. Bu yüzden sonuçlar açıklanmasa da, adaylar birşey kaybetmiş değiller. Fakat yine de binlerce memur adayı meraklı bekleyişte.

2016 KPSS Önlisans Sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Önlisans 2016 Sonuçları için ÖSYM'den gelen resmi bir açıklama yok. Fakat pek çok uzmana göre sonuçlar Kasım Ayı'nın ilk haftası açıklanacak. Ekim'in sonunda olduğumuz şu günlerde, 2 yıllık mezunu memur adayları sonuçlar için bir kaç gün daha beklemek zorunda. 20 Kasım'da yapılacak KPSS Ortaöğretim Sınavı da düşünüldüğünde, sonuçların en geç 7-8 gün içinde açıklanması içten bile değil.

Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecek. Adayın ÖSYM Aday şifresini ve T.C. kimlik numarasını girmesi, sonuçları öğrenmesi için yeterli olacak. Ayrıca ÖSYM'nin mobil uygulamalarından da sonuçlar öğrenilebilir. Sonuçlar online olmayan hiç bir mecrada yayınlanmayacak.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.