1. HABERLER

  2. BİLGİ BANKASI

  3. 10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Başladı mı? PÖH Alımları son durum
10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Başladı mı? PÖH Alımları son durum

10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Başladı mı? PÖH Alımları son durum

Polis Özel Harekat Başvuruları başta Lise Mezunu olan ve Polis olmak isteyenleri heyecanlandırırken, üst üste gelen kötü haberler de merakları arttırıyor. Daha önce 2 kez ertelenen Başvurularda son durum ne? Alımlar başladı mı? Başvuru şartları neler?

A+A-

10 Bin Polis Özel Harekat Alımı, Polis Eğitim Merkezleri tarafından ilana çıkarıldığı günden beri Özel Harekat olmak isteyen pek çok gencimiz için heyecan vesilesi oldu. Şartları ve alım tarihleri pek çok kez değiştirilen PÖH alımları için PÖH adayları sabırsız. Daha önce kadınların da alacağı duyurulmuş, fakat sonradan bu karar değiştirilmişti. Bu da başvuru şartlarına sadece erkeklerin başvurabileceği maddesini eklemişti.

10 Bin Polis Özel Harekat Başvuruları için daha önce duyurulan tarih 10 Ekim 2016 Pazartesi günü idi. Gerekli hazırlıklarını yapan PÖH adayları bir sürpriz ile karşılaştı. POMEM tarafından yapılan açıklamada başvuruların 17 Ekim 2016 Pazartesiye ertelendiği duyurulmuştu. Adaylar bu sefer gözlerini 17 Ekim tarihine çevirmişti, fakat yine bir duyuru ile bu tarih süresiz olarak ertelenmişti.

Şimdilik ise hala verilen bir tarih yok. Yani Polis Özel Harekat Başvuruları ne zaman belli değil. Açıklamalarda bu gecikmelerin teknik arıza sebebiyle olduğu söylendi. Yani teknik arıza çözülür çözülmez alımlar için başvurular tekrar başlayacak. Bunun da Ekim Ayı sonu veya Kasım Ayı başı gerçekleşmesi bekleniyor.

Başvurular ile ilgili son durumlar Polis Akademisinin resmi internet sitesi üzerinde yani https://www.pa.edu.tr/ üzerinden takip edilebilir. Burda başvuru tarihi de tekrar açıklandığında da bulunabilecek.

Alım şartlarında ise son değişmeler ile kadınların başvurması imkansız hale geldi. Herkesin şikayet ettiği Askerlik Hizmetinin üzerinden 36 ay geçmemiş olması şartı da kaldırıldı. Fakat askerlik yapmış olma şartı devam ediyor. En az Lise ve dengi mezunu olmak da aranan bir başka şart. Bu şartlar tamamlandığı an Fiziksel yeterlilik ve mülakat sınavlarına kalabilirsiniz.

Risalehaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
16 Yorum